Menorca praje aktivitám každého druhu

Spanielsko-10-Menorca-Plavanie-je-radost-Menorca-je-plavanie.jpg

I Menorca, rovnako ako celé Baleárské ostrovy, je na turistov veľmi dobre pripravená. Či už k vašej dovolenke neodmysliteľne patrí pohyb, wellness, nakupovanie alebo večerné povyrazenie, nájdete tu všetko.

Na športovanie využite hlavne vodu

Plávanie

Mierne sa zvažujúce piesočnaté pláže a chránené zátoky lákajú na opaľovanie a plávanie v priezračnej vode. Kúpanie je tu skrátka balzam na telo i dušu.

Jazda na vodných bicykloch 

V opustených zátokách kotvia celoročne tisíce súkromných plavidiel. Na plážach alebo v hoteli si môžete na niekoľko hodín, jeden deň či celý týždeň prenajať vodný bicykel. Tieto vodné bicykle bez problémov uvezú dvoch dospelých a jedno menšie dieťa. 

Šnorchlovanie a potápanie

Ak chcete využiť tunajšiu priezračnú vodu, vezmite si so sebou masku, šnorchel a plutvy. Ak premýšľate priamo o potápaní, je tu možnosť urobiť si potápačský kurz. Väčšinou trvá päť dní, obvykle začína potápaním v hotelovom bazéne a končí potápaním do hĺbky 12 metrov pod dohľadom inštruktora.

Vodné lyžovanie

Tento šport je cenovo nákladnejší, obzvlášť, ak absolvujete inštruktáž.

Akvaparky

Celá rodina sa dobre zabaví v akvaparku Los Delfines v Cala en Blanes s množstvom atrakcií ako dobrodružná rieka, čierna diera alebo vodný tunel. Ďalší zábavní park Aquarock sa nachádza v Cala´n Bosch.

Turistika a cykloturistika

Menorca je popretínaná hustou sieťou peších trás i cyklistických chodníkov. Vďaka nim tak máte možnosť preskúmať v podstate každú oblasť ostrova.

Wellness a spa

Baleárské ostrovy ponúkajú veľa zdravotníckych a skrášľovacích centier. Na možnosti wellness a Spa sa spýtajte na recepcii hotela.

Nakupovanie

Nakupovanie na trhoch

Pre Menorcu sú typické trhy, ktoré sa usporadúvajú vždy dopoludnia. V Mahóne môžete navštíviť trhy v utorok a v sobotu, v Ciutadelle v piatok a v sobotu. Od júna sa otvárajú trhy i v niektorých menších mestách ako napr. Alaior, Ferrerries, Sant Lluis a Es Castell.

Nakupovanie v obchodoch

Obchody bývajú otvorené počas pracovných dní od 10:00 hod. do pol druhej poobede, a potom od 17:00 do 20:00 hod. V sobotu je väčšina obchodov v prevádzke minimálne dopoludnia. Niektoré supermarkety majú počas pracovných dní i v sobotu otvorené až do 22:00 hod.

Nakupovanie suvenírov na Menorce

Spanielsko-10-Menorca-Menorca-je-z-konskeho-chrbta-nadherna.jpg

Na Menorce majú tradičné kožené výrobky, ručne robenú keramiku a výrobu skla. Krásnym darčekom z ciest môžu byť tzv. Siruells, hlinené figúrky bielej farby zdobené zeleno-červenými farbami. Čo sa týka jedla a pitia, odporúčame zakúpiť miestne likéry Hierbas a Palo, ktoré sa vyrábajú z rohovníka alebo sladký koláč v tvare slimáka Ensaimada.

Zábava a nočný život

Každé turistické letovisko ponúka možnosť večerného programu v podobne reštaurácií, barov i diskoték. Obľúbené podniky nájdete napríklad v prístave Ciutadelly a Mahónu.

Na prehľad španielskych štátnych a cirkevných sviatkov sa môžete pozrieť tu.