Doprava na Menorke

Spanielsko-10-Menorca-Poznajte-Menorcu-pocas-plavby-okolo-ostrova.jpg

Medzinárodné letisko Aeropuerto de Menorca bolo otvorené v roku 1969 kúsok od hlavného mesta Mahón.

Taxi doprava na Menorce

Taxi je ideálne na krátke vzdialenosti. Vozidlá taxislužby nájdete na príslušných stanoviskách alebo si ich môžete zastaviť priamo na ulici. Taxi s rozsvieteným zeleným svetlom alebo označením „libre“ je voľné. Taxi vám objednajú i na každej hotelovej recepcii.

Cestovanie autobusom

Počas letnej sezóny môžete využiť pravidelné autobusové spojenie medzi Ciutadellou a Mahónom, ale i ďalšími mestečkami a pobrežnými letoviskami. Cestovný poriadok nájdete vyvesený na zastávkach, často je ale k nahliadnutiu i na recepcii hotela. Autobus jazdí počas pracovných dní niekoľkokrát za deň, cez víkend je prevádzka čiastočne obmedzená. Cestovné lístky kúpite priamo u vodiča pri nastupovaní do autobusu.

Ako si požičať auto

Na Menorce je dostatok požičovní áut. Odporúčame vopred sa poradiť s delegátom, ktorý vám v prípade záujmu môže taktiež priamo zabezpečiť vypožičanie auta podľa vašich požiadaviek za výhodných podmienok.

Ak si budete požičiavať vozidlo v neznámej požičovni, vždy sa oboznámte vopred so zmluvnými podmienkami, hlavne s tými, ktoré sa týkajú poistenia vozidla. 

Dopravné predpisy na Menorce

Skôr ako sadnete za volant, dôkladne sa oboznámte s dopravnými predpismi. Pokuty za prípadné priestupky sú vysoké.

  • Použitie bezpečnostných pásov je povinné na všetkých sedadlách i v obci.
  • Pre všetkých motocyklistov platí prísne pravidlo nosiť bezpečnostnú prilbu.
  • Najvyššia povolená rýchlosť v obci je 50 km/h.
  • Najvyššia povolená rýchlosť mimo obec je 90 km/h.


Polícia môže pokuty účtovať na mieste. Ak sa stanete účastníkom dopravnej nehody, zavolajte políciu Guardia Civil – tráfico a potvrďte záruku poistného od druhého účastníka dopravnej nehody. Veľkú pozornosť venujte i správnemu parkovaniu vozidla.