Čarovná fauna a flóra Menorky

Najčastejšími zástupcami flóry na Menorce sú duby, olivovníky a pínie. Okolo ciest môžete vidieť opuncie a kaktusové figy. Na celom ostrove rastie 250 druhov liečivých aromatických rastlín, medzi ktoré patrí i menorský harmanček. Na severe sa vyskytuje vres, myrta, oleander, borievka, pamajorán, rozmarín a tymian. Na jar kvitnú vlčie maky, gladioly, ľalie, hyacinty, sedmokrásky, slamienky a orchidei. K najvzácnejším kvetinám patrí dafné a socarel.

Za menorskými zvieratami

Fauna ostrova Menorca zahŕňa cicavce, plazy, hmyz a vtáctvo. K miestnym cicavcom patria hlavne netopiere, ježkovia, divoké králiky, myši, hranostaji a kuny. Žije tu i mnoho druhov hadov, žiadny z nich však nie je jedovatý. Stretnúť sa môžete aj s jaštericami a korytnačkami. Menorca poskytuje domov 270 druhom vtákov.

Spanielsko-10-Menorca-Priroda-je-chram-I-na-Menorce.jpg

V srdci prírodnej rezervácie S´Albufera žijú volavky, kačice, bociany a plameniaky. Na skalách pri pobreží hniezdi menorský orol, sokol, krahulec, sup, kormorán a čajka. Lesy a polia obývajú jarabice, prepelice, sovy, kuviky a škovránok. Menorčania chovajú uctievanú menorskú rasu čiernych koní.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám