×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie o Zanzibare

Zanzibar-a-jeho-krasne-prostredi.jpg

Zanzibar je síce typickou turistickou destináciou, v ktorej sa myslí predovšetkým na pohodlie zahraničných návštevníkov, napriek tomu sa tu oproti stredoeurópskym zvyklostiam nájde rad odlišností. Prečítajte si o tom, ako je to na Zanzibare s elektrickým prúdom, pitnou vodou, bezpečnostnou situáciou a opaľovaním.

Elektrický prúd

Hoci prúdi v zanzibarskej sieti štandardné napätie 220 V, zásuvky sú montované podľa britských noriem s plochými kolíkmi. Použitie slovenských prístrojov je preto možné iba s adaptérom, ktorý si môžete požičať v hoteli alebo kúpiť v niektorom z obchodov.

Voda

Voda z vodovodu nie je pitná na celom území Zanzibaru. Pite výhradne vodu balenú – je dobrá, lacná a k dostatiu takmer na každom rohu. Vzhľadom k častému výskytu črevných problémov u turistov sa vyvarujte potravín, ktoré môžu neprevarenú vodu obsahovať. Týka sa to najmä zmrzliny a riedených nápojov.

Bezpečnosť a kriminalita

Oblasť Zanzibaru je pre turistov bezpečná a nehrozí tu žiadne výrazné nebezpečenstvo. Dá sa však stretnúť s bežnou pouličnou kriminalitou, rovnako ako vo veľkých európskych mestách. Sledujte si preto batožinu, hotovosť a cestovné doklady a nevystavujte na obdiv šperky či iné cennosti. Za výslovne rizikovú oblasť je považovaná iba prístavná štvrť hlavného mesta, kam sa rozhodne neodporúča chodiť po zotmení.

Opaľovanie

Na Zanzibare sála žeravé tropické slnko. Každý Európan so svetlou či nenavyknutou pokožkou by mal používať ochranné krémy s faktorom 20 a vyšším, dôsledne nosiť pokrývku hlavy a zdržať sa pobytu na priamom slnku v poludňajších hodinách. Luxusné rezorty disponujú i plážami vybavenými slnečníkmi.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám
Zavrieť

Upresniť hľadanie

Stravovanie

Pláž

Vzdialenosť od pláže:

Typ dovolenky

Zmazať

Minimálna kategória hotela

Cena zájazdu za všetky osoby

min. 0 €
max. 36 000 €
min. 0 € max. 36 000 €
 

Vzdialenosť aquaparku:

Kategória hotela

Šport / zábava

Typ izby

Vybavenie izby