×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Za zábavou a aktívnou dovolenkou na Zanzibare

Zanzibar sa profiluje ako typická turistická destinácia a tomu tiež prispôsobuje ponuku služieb a zábavy. Ponúkame stručný prehľad najobľúbenejších aktivít na ostrove.

Šport a pohyb

Okrem klasických plážových športov je na Zanzibare najväčším zážitkom bezpochyby potápanie pri koralových ostrovčekoch alebo plávanie medzi delfínmi na otvorenom mori. Výbavu k potápaniu či šnorchlovaniu si požičiate na všetkých významných plážach, kde si tiež môžete kúpiť lekcie s inštruktorom.

Pobrezi-Zanzibaru-je-idealni-k-surfovani.jpg

Stačí preplávať niekoľko kilometrov na africkú pevninu a môžete si užiť i nezabudnuteľné trasy džungľami okolo unikátneho jazera Tanganika alebo vysokohorskú turistiku vo vnútrozemí Tanzánie.

Nakupovanie a míňanie

V hlavnom meste Zanzibar City a v turistických oblastiach je k dispozícii rad väčších nákupných centier, v ktorých nájdete i značkové obchody. Typické zanzibarské suveníry však najlepšie nakúpite na trhoch rozosiatych po celých ostrovoch.

Najobvyklejšími spomienkami sú najmä remeselné výrobky tanzánskych domorodých kmeňov ako drevorezby zvierat a ebenové masky, ručne tkané látky, odevy, šperky a ozdoby. Obľúbené sú tiež rôzne druhy exotického korenia v ručne plátených košíkoch alebo ozdobných drevených dózach.

Pozor na trofeje a zjednávanie

Turistom sú často ponúkané i výrobky zo slonoviny a všelijaké zvieracie trofeje, tie je však z krajiny zakázané vyvážať!

Všade je zvyklosťou zjednávať. Nielen, že je to súčasťou miestneho koloritu, ale tiež vďaka tomu tovar kúpite za omnoho nižšiu cenu. Na celý zjednávací proces si rýchlo zvyknete. Nákupy sa možno trošku predĺžia, ale verte, že o to budete mat z kúpy väčšiu radosť.

Zábava a nočný život

Mimo plážových radovánok, množstva denných a nočných barov a klubov či reštaurácií, objavíte na Zanzibare tiež unikátne pamiatky a nádhernú prírodu.

UNESCOM chránené Kamenné mesto v Zanzibar City je unikátnou zmesou arabskej a európskej architektúry. Spleť krivolakých uličiek lemovaných kamennými domami s bohato vyrezávanými dverami ústia pri mohutnom Sultánskom paláci a arabskej pevnosti Old Fort zo 17. storočia.

Ostrovček Prison Island sa chváli populáciou chránených korytnačiek sloních, loďou sa vyberiete i na kúpanie s delfínmi. Preskúmať môžete tiež Jozani Forest, najväčší zanzibarský les plný voľne žijúcich opíc, najmä gueréz.

Úžasná je aj pevnina. V Tanzánii uvidíte okrem iného napríklad najväčšie safari sveta v národných parkoch Serengeti a Ngorongoro, Viktóriine jazero alebo Kilimandžáro, najvyššiu horu Afriky. 

Zanzibarské štátne sviatky

  • 1. januára – Nový rok
  • 12. januára - Deň revolúcie Zanzibaru
  • Marec, alebo apríl – Veľká noc
  • 26. apríla - Deň Únie
  • 1. mája – Sviatok práce
  • 7. júla - Deň Sabasaba
  • 8. augusta - Deň roľníkov
  • 9. decembra - Deň nezávislosti
  • 25. a 26. decembra – Vianoce

  • Späť na prehľad informácií o Zanzibare a ponuku zájazdov.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám