×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informácie pred cestou na ostrov St. Lucia

Svata-Lucie-je-krasna,-pozor-vsak-na-par-odlisnosti-od-nasich-zvyklosti.jpg

Iný kraj, iný mrav. Ako si užiť dovolenku na Svätej Lucii v pokoji a bez starostí? Prečítajte si praktické rady a informácie o niektorých odlišnostiach na tomto ostrove, aby vás na dovolenke nič nezaskočilo.

Elektrický prúd

Obvykle sa nielen v hoteloch využíva elektrická sieť na 220 V, avšak napospol s britským typom zásuviek, do ktorých je potrebný adaptér. Na miestach, kde prúdi elektrina o 110 V, je okrem adaptéra potrebný tiež menič alebo prístroje s prepínateľným napätím.

Adaptéry a meniče môžete kúpiť už v Českej republike, ale k dostatiu sú tiež priamo na mieste. Medzinárodné hotely ich spravidla požičiavajú na recepcii.

Voda

Voda z vodovodu je bezpečne pitná a chuťovo porovnateľná s európskou. Neodporúča sa piť zo studní a neznámych zdrojov, výsledkom sú pomerne časté hnačkové ochorenia. Balená voda je k dostatiu vo všetkých obchodoch s potravinami.

Bezpečnosť a kriminalita

St. Lucia je považovaná za turisticky bezpečné územie. I tu však bohužiaľ občas prichádza k obvyklej drobnej pouličnej kriminalite. Na plážach a v rušných turistických oblastiach si preto sledujte svoju batožinu, hotovosť a cestovné doklady.

Opaľovanie

Tropické slnko môže veľmi jednoducho a rýchlo spáliť. Rozhodne sa nezdržujte vonku dlhodobo počas poludňajších hodín. Dodržujte štandardné zásady pre zdravé opaľovanie zahrňujúce používanie krému s vyšším ochranným faktorom a pokrývky hlavy.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám