×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aktivity a zábava na Arube

Ak idete na Arubu za zábavou a oddychom, vybrali ste si správne. Tu sa nudiť skutočne nebudete!

Šport a pohyb

Aruba ponúka celú škálu všetkých možných plážových aktivít vrátane volejbalu, surfovania či plavby na vodných bicykloch. Milovníkov golfu láka niekoľko úžasných ihrísk. K najväčším zážitkom však patrí potápanie a šnorchlovanie, pri ktorých môžete pozorovať kŕdle nádherných pestrofarebných rýb a inú exotickú faunu a flóru.

Nečakané poklady pod vodou

K najznámejším z nich patrí Antilla, z mora v podstate vyčnievajúca obria nemecká nákladná loď, potopená v roku 1940. Často sa k nej usporadúvajú aj dobrodružné nočné výpravy.

Aruba-ponuka-veľa-zabavy-v-bazénoch-a-na-plazich.jpg

Nakupovanie a míňanie

U veľkých turistických centier je k dispozícii veľa nákupných príležitostí, v hlavnom meste Oranjestad stojí prístav s duty free zónou. Suveníry najlepšie a najlacnejšie nakúpite na lokálnych trhoch a v malých obchodíkoch rozosiatych po celom ostrove.

Medzi najobľúbenejšie darčeky z Aruby patria najmä zdraviu prospešné produkty z aloe, ktorá sa tu od nepamäti vo veľkom pestuje. Populárny je tiež miestny rum, holandské syry či rôzne domorodé remeselné výrobky. Vyberajte starostlivo, nech sa aj po návrate z dovolenky môžete tešiť z arubských produktov.

Zábava a nočný život

Aruba je preslávená jednými z najkrajších pláží na svete. V priľahlých, typicky karibských kluboch, kasínach, diskotékach a iných zábavných podnikoch prekypuje čulý denný aj nočý ruch. Okrem toho sa ostrov pýši celým radom prírodných krás a pozoruhodných scenérií.

Fantastickým zážitkom je napríklad motýlia farma v Palm Beach. Národný park Arilok ponúka mnohé exotické a ojedinelé druhy živočíchov a rastlín uprostred takmer panenskej prírody plnej jaskýň, piesočných dún a nádherných lagún.

Výlety do minulosti i do prírody

Za prieskum rozhodne stojí hlavné mesto Oranjestad, dýchajúce ešte na mnohých miestach dávnou koloniálnou atmosférou. Populárne sú tu tiež morské výlety ponorkou alebo kúpanie v unikátnom prírodnom skalnatom bazéne Concha.

Štátne sviatky dodržiavané na Arube

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám