Transportné možnosti Seychel

Na väčších seychelských ostrovoch existuje sieť celkom kvalitných ciest, častokrát však veľmi úzkych, preto je pri jazde nutná obozretnosť. Jazdí sa vľavo podľa bežných pravidiel cestnej premávky. Vozidlo si môžete požičať hlavne na dvoch najväčších ostrovoch Mahé a Praslin, na ktorých funguje sieť menších požičovní áut. V prevádzke je i taxislužba, avšak v porovnaní s Európou býva pomerne drahá.

Seychely-Lodou-sa-na-Seychelach-dostanete-prakticky-kamkolvek.jpg

Medzi jednotlivými ostrovčekmi a ostrovmi sa najlepšie preplavíte loďou, člnom, škunerom či populárnym katamaránom. Súkromne si môžete prenajať alebo využiť niekoľko pravidelných liniek. Okolo turisticky atraktívnych prírodných rezervácií sú často usporadúvané vyhliadkové plavby. Ďalšou možnosťou je preprava malými lietadlami tunajších nízko-nákladových aerolínií Air Seychelles, ktoré prevádzkujú niekoľko pravidelných spojov. Medzištátne letisko nazývané Aéroport de la pointe Larue sa nachádza na ostrove Mahé neďaleko metropoly Victoria.

Seychelským autobusom krížom krážom po ostrovoch

Zaujímavou a lacnou alternatívnou dopravy na Seychelách je autobus. Ako už býva na tropických ostrovoch zvykom, pravidelné linky nie sú dvakrát presné, za to sa v nich dokonale zoznámite s miestnym koloritom a milými domorodcami. Zastávky sú väčšinou označené nápisom „Bus Stop“ a autobusy jazdia na veľkých ostrovoch najmä medzi zaľudnenými aglomeráciami zhruba do 19:00 hod.