Podrobné informácie

  • 22 - 26 °C júl / august *
  • 19 - 20 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Algarve, magická zmes zábavy a pláží

Jedinečné Algarve leží v najjužnejšej časti Portugalska. Takmer 500 rokov trvajúca prítomnosť Maurov mu dala názov z pôvodného Al Gharb (Západ).

Svojim návštevníkom sľubuje pobyt v Algarve mnoho. Má príjemné podnebie po celý rok a jeho pobrežie patrí k najkrajším v Európe. Nádherné pláže so zlatým pieskom, romantické zálivy, pieskovcové zrázy, prírodné rezervácie i priezračné vody Atlantického oceána vás nadchnú.

Okrem leňošenia na plážach vás v Algarve čakajú pestré možnosti výletov, najmä kvôli strhujúcej krajine, archeologickým náleziskám či unikátnym ukážkam architektúry rímskych víl. Vo vnútrozemí sa na mnohých miestach zastavil čas, môžete sa preniesť do zabudnutých kútov horských dediniek a plnými dúškami nasávať atmosféru doby dávno minulej.

Nenechajte si ujsť zájazdy do Algarve

Športových nadšencov potešia výborné podmienky na športové vyžitie a najmä na golf. Každý hotel ponúka okrem ubytovania i možnosť zahrať si na profesionálnych ihriskách v okolí (napr. Monte Rei).

Na Algarve môžete spoznať celý rad zaujímavých miest. Medzi ne patrí malebný Alvor so starým prístavom pretkaným krivolakými uličkami, akvapark Slide & Splash alebo stredisko Armacao de Pera s blízkymi skalnatými útesmi.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Algarve