Lákavé pláže Algarve

Vydajte sa spoznávať miestnych plážových favoritov. Na portugalskej Algarve nie je snáď jediná škaredá pláž, napriek tomu prinášame niekoľko osvedčených tipov, ak sa vydáte na cestu ďalej od hotela. K najkrajším plážam vo vašom okolí bude iste patriť Praia da Falésia. Ak sa vám nebude chcieť cestovať ďaleko, je to najlepšia voľba.

Alcoutim

Turisti dlho toto miesto ignorovali, snáď preto, že táto pláž sa nachádza pri miestnej rieke. Na kráse jej to ale nijako neuberá a pre návštevníkov má všetko, čo si od relaxácie na pláži môžu priať: palmové slnečníky, ležadlá, občerstvenie a dokonca aj plavčíka.

Ilha de Barreta

Ak vám nevadí prejsť za plážovými radovánkami aj nejaký ten kúsok, potom vedzte, že tento výlet za to naozaj stojí. Pláž lemuje ostrov v Parque Natural da Ria Formosa, kam sa dá pravidelne dostať loďou.

Algarve-Uchvatne-plaze-Algarve-stoja-za-dovolenku.jpg

Ilha de Tavira

Máloktorá pláž sa krásou vyrovná Ilha de Tavira. Kto sem raz zavíta, nebude chcieť tento magický kus pobrežia opustiť. Ak vám navyše v letných horúčavách plavky prekážajú, iste vás poteší, že jej časť je nudistická.

Meia Praia

Jedna z najväčších a zároveň tiež najobľúbenejších pláží na Algarve. Fungujú tu reštaurácie, centrum vodných športov aj plážové bary.

Odeceixe

Menšia, asi 3,5 kilometrov dlhá pláž poteší najmä surferov. Ak by ste si chceli jazdu na doske vyskúšať prvýkrát, priamo na nej možno využiť surferskú školu a základy si tak osvojiť s profesionálnymi inštruktormi.

Praia da Arrifana

Vydajte sa do zátoky chránenej čiernymi útesmi. Piesočnatá pláž so svetlým pieskom je priamo stvorená na opaľovanie i plážové hry. Ak máte radšej skákanie do vĺn ako pokojnú hladinu, potom sa sem určite pozrite.

Praia da Bordeira

Tu sa ukrýva raj milovníkov skákania do vĺn aj jazdy na surfe. Miesta je tu dosť pre každého, nemusíte mať teda strach, že by snáď vo vode bola hlava na hlave. Pobrežie lemujú útesy sfarbené do hneda a červena, pri odpočinku na jemnom piesku tak budete môcť obdivovať výtvory miestnej prírody.

Algarve-plaze-infografika-FINAL.jpg

Praia de Dona Ana

Chcete mať z dovolenky tie najkrajšie fotografie? Odporúčame práve túto pláž, ktorej panorámu dotvárajú skalné útvary žiariace zlatou farbou už z diaľky. Váš album tak obohatí o nejeden skvostný poklad.

Praia da Falésia

Krásna a dlhá piesočná pláž lemovaná pestrofarebnými útesmi, to je Praia de Falesia. Leží približne 10 kilometrov od Albufeiry a dostanete sa k nej z parkoviska nad útesmi. Dole sa dá pohodlne zísť po schodoch. Na hlavnej časti pláže sú k dispozícii ležadlá a slnečníky.

Praia da Galé

Ak plánujete požičanie vozidla a cestovanie po západnej oblasti Algarve, je Praia de Galé ideálna na prestávku a odpočinok, osvieženie a kúpanie. Hoci sa masová turistika týmto miestam vyhýba, môžete si tu skúsiť aj vodné športy.

Vale Figueira

Tu si doprajete nerušené súkromie. Turistov sem jazdí pomenej, a tak tu budete mať nerušený pokoj. Pláž leží asi 15 minút jazdy od mesta Aljezur a dostanete sa na ňu po prašných cestách.