Horúco od júna do septembra, to je počasie v Maroku pri Atlantiku

Z hľadiska podnebia je Maroko veľmi variabilné. Dôležité klimatické rozhranie tvorí viac ako 3 tisíc metrov vysoká hradba Veľkého Atlasu. Zjednodušene možno konštatovať, že pri oceáne je horúco a vlhko, v horách sú bežné početné zrážky a púštne vnútrozemia naopak sužuje sucho a urputná horúčava.

Podnebie pri pobreží Maroka

Pri brehoch Stredozemného mora a Atlantického oceánu panuje subtropická klíma s miernymi zimami a suchými horúcimi letami, hoci je pobrežie ochladzované studeným Kanárským prúdom. Teplota vody pri marockých brehoch Atlantiku presahuje 20 stupňov v období od konca mája do novembra, najteplejšie je v auguste a v septembri. Množstvo zrážok sa tu pohybuje okolo 900 mm za rok.

Podnebie vo vnútrozemí Maroka

V pohorí Atlas panuje vysokohorské podnebie s teplotami pod bodom mrazu počas jednej tretiny roka (december, január, február, marec). Zvlášť na severozápadných svahoch často prší, vo vyšších nadmorských výškach sneží. Ďalej smerom na juh a juhovýchod ležia púšte so suchým kontinentálnym podnebím, ktoré charakterizujú letné horúčavy cez 40 stupňov a iba 200 mm zrážok ročne.

Kedy ísť do Maroka na dovolenku

Maroko je možné navštíviť celoročne, veľa však záleží, do ktorej jeho časti sa chystáte. Hory sú najpríjemnejšie v lete, zvyšok krajiny si najlepšie vychutnáte na konci jari alebo skoro na jeseň. A milovníci opaľovania si užijú marocké pláže v júni a v júli.

Primerné teploty v Maroku (v tieni, v °C)

Pocasi-N-Maroko-vzduch.jpg

Priemerné zrážky v Maroku (v mm)

Pocasi-N-Maroko-srazky.jpg

Prriemerné teploty morskej vody v Maroku (v °C)

Pocasi-N-Maroko-voda.jpg