Oblasti v destinácii - Maroko

Podrobné informácie

  • 26 °C júl / august *
  • 25 °C júl / august *

* priemerné teploty

Maroko, dovolenka pri dvoch moriach

Na severozápade Afriky sa rozkladá Maroko, ktorého pobrežie obmýva Atlantický oceán a Stredozemné more. Rovnako pestré je aj jeho vnútrozemie zahŕňajúce pod trojicou podnebných pásiem nekonečnú Saharu, úrodné nížiny okolo mnohých riek i snehom pokryté pohoria na čele s Vysokým Atlasom.

V Maroku vás však čakajú tiež stovky kilometrov nádherných pláží. V letovisku Saidia si užijete čisté a upravené luxusné pláže s plným servisom, pri mestách Casablanca a Essaouira si na svoje prídu vďaka vysokým vlnám hlavne milovníci surfovania a ďalších aktivít

Kto má radšej poznávanie histórie, nemal by si nechať ujsť niektorú z deviatich marockých pamiatok zapísaných na zoznam svetového dedičstva UNESCO. K najznámejším z nich patrí opevnený Mogador, medina vo Feze, staroveké Volubilis alebo Meknes kombinujúce islamské a európske vplyvy.

Prečo vám padnú do oka zájazdy do Maroka

Exotické, avšak letecky rozumne dostupné Marocké kráľovstvo je možné navštíviť celoročne. Tešte sa na príjemné slnečné počasie, nákupy na mnohých trhoviskách i na jedinečné gastronomické zážitky. Marocká kuchyňa ukrýva omnoho viac ako len tradičný kuskus.

Nechajte sa zlákať našou ponukou ubytovania v Maroku a vyberte si z kvalitných hotelov prevažne vyššej kategórie. Vždy sa môžete spoľahnúť na ich rozmanité služby a maximálne pohodlie.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Maroko