1. Fischer.sk
  2. Keňa
  3. Keňa
  4. Praktické informácie

Praktické informácie o Keni

Kena-je-krasna,-par-praktickych-informacii-sa-vsak-oplati.jpg

Predtým, ako odletíte, prečítajte si aspoň základný prehľad praktických informácií, ktoré môžu často zásadným spôsobom ovplyvniť váš pobyt v Keni. Veď čo by ste si na dovolenke počali bez elektriny, pitnej vody a opaľovacieho krému?

Elektrický prúd

Elektrické napätie v Keni je obvyklých 230 a 240 V, kmitočet siete je 50 Hz. Zásuvky sú však podľa britských noriem a pre ich bezproblémové použitie je nutný adaptér. Ten sa dá kúpiť na mieste alebo požičať v hoteli. V odľahlejších oblastiach mimo turistickej lokality sa elektrina vyrába generátormi a jej spotreba je obmedzená častými zámernými výpadkami.

Voda

Vodu z kohútika nepite, v absolútne nutných prípadoch len po prevarení. Balenú vodu dostanete takmer všade. Jej cena sa pohybuje okolo jedného dolára za liter, v niektorých oblastiach môže byť aj drahšia.

Bezpečnosť a kriminalita

Je potrebné počítať s tým, že najmä vo väčších mestách je nutné dodržiavať aspoň základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nechoďte sami, nenoste pri sebe väčšiu sumu peňazí, šperky a iné cennosti. Doklady si nechávajte radšej v trezore. Opusteným miestam sa úplne vyhýbajte.

V turistických lokalitách a odľahlejších oblastiach je bezpečnostná situácia stabilnejšia, napriek tomu sú pouličné krádeže a podvody v taxíkoch a obchodoch pomerne časté.

Opaľovanie

Ako v každej rovníkovej krajine aj v Keni je pre Európanov vhodné dodržiavať zásady zdravého opaľovania. To znamená používať krémy s vyšším ochranným faktorom a vyvarovať sa nechráneného pobytu na priamom slnku počas poludňajších hodín. Pláže pri väčších hoteloch bývajú vybavené slnečníkmi.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám