Masai Mara

Umiestnenie: Keňa Keňa Masai Mara
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Masai Mara, národný park plný masajských zázrakov

K najznámejším národným parkom celej Keni rozhodne patrí aj Masai Mara. Zaujme vás predovšetkým svojím nebývalým prírodným bohatstvom a jedinečnou kultúrou masajských kmeňov, preslávenú aj filmom Biela Masajka.

Národný park Masai Mara (oficiálne Maasai Mara National Reserve) zaberá plochu 1 510 kilometrov štvorcových. Vznikol v roku 1974 v časti plochy pôvodnej rezervácie. Rozkladá sa na juhozápade Kenskej republiky pri hraniciach s Tanzániou , kde na neho plynule nadväzuje slávny NP Serengeti .

Vydajte sa za veľkou päťkou

Masai Mara je miestom pozoruhodné prírodné udalosti, tzv. Veľkého sťahovanie pakoňov a zebier medzi rezerváciami Masai Mara a Serengeti. Prebieha v septembri a októbri a na dlhú, náročnú púť sa počas neho vydávajú tisícky kopytníkov.

Ďalšou zaujímavosťou je vedecký program, zaoberajúci sa pozorovaním tunajšie levou populácie (Mara Predator Project). Okrem nej tu môžete natrafiť na zostávajúcich členov "veľkej päťky" (leopard, slon, nosorožec a byvol), na gepardy, hyeny, gazely, šakalov a veľa inej zveri. Vstup do parku je severnej bránou Oloololo.

  • Neváhajte teda a navštívte národné parky v Keni .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám