Amboseli

Umiestnenie: Keňa Keňa Amboseli
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Amboseli, národný park obývaný slony

Neveľký národný park Amboseli na dohľad Kilimandžára sa radí k najlepším miestam v Afrike k pozorovanie slonov v divočine. Ako prvý Európan do tejto oblasti prenikol až v roku 1883 výskumník Joseph Thompson.

Národný park Amboseli (oficiálne Maasai Amboseli Game Reserve) sa rozkladá na ploche 392 kilometrov štvorcových. Vyhlásený bol roku 1974 na juhu Kenskej republiky blízko hranice s Tanzániou , asi 40 kilometrov od vrcholku najvyššej africkej hory Kilimandžáro. Ďaleko to z neho nie je ani do NP Tsavo West .

Slony, Masajovia a ďalšie atrakcie

Amboseli sa pýši jedinečným ekosystémom zahŕňajúcim močiare, vyschnuté jazero aj polosuchou vegetáciu. Vďaka nemu tu žije na štyri stovky vtáčích druhov a desiatky druhov cicavcov. Obzvlášť sa tu (v mokradiach Enkongo Narok) darí slonom africkým, dobrým obdobím na ich pozorovanie je január až február.

Ďalšou atrakciou je možnosť zoznámiť sa s tradičným spôsobom života masajských kmeňov, ktoré túto oblasť doteraz obývajú. Amboseli sa nie náhodou stal druhým najnavštevovanejším kenským národným parkom hneď po Masai Mara .

  • Neváhajte teda a navštívte národné parky v Keni .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám