Doprava a preprava po Keni

Nie je asi žiadnym prekvapením, že dopravná infraštruktúra v Keni nie je na najlepšej úrovni. Aj napriek tomu sa ale na miestne pomery viacmenej „komfortne“ vždy dostanete tam, kam potrebujete.

Vzduchom

Úmerne rozrastajúcemu sa cestovnému ruchu rastie aj počet leteckých prepravcov a jednotlivých liniek. Z viac ako dvoch stoviek letísk má asfaltový povrch len asi pätnásť z nich.

Po železnici

Železničná sieť zahŕňa len necelých tritisíc kilometrov a spája Nairobi s veľkými mestami. Oplatí sa cestovať vlakmi vyššej triedy s rezerváciou miestenky, vlaky nižšej triedy bývajú preplnené a často môžu byť aj nebezpečné.

Po ceste

Najrozšírenejším a jediným relatívne bezpečným dopravným prostriedkom zostáva autobus. Turistické centrách a veľké mestá križujú autobusy neustále, zastávky neexistujú, zastavuje sa na znamenie. Lokálne lacnejšie autobusy sú cenovo veľmi výhodné, bývajú často enormne preplnené. Na dlhšie trasy je lepšie si miesto rezervovať. Vo väčšine hotelov sa dá objednať mikrobus.

Cestovanie-autom-ci-autobusom-zostava-v-Keni-nabezpecnejsie.jpg

Na dvoch aj štyroch kolesách

V Keni sa jazdí vľavo, cesty sú vo veľmi zlom stave, miestni vodiči jazdia veľmi svojrázne až agresívne. Funguje tu sieť autopožičovní. Vodiči musia mať minimálne 23 rokov a musia sa preukázať vodičským preukazom a cestovným pasom. Pre každý prípad sa všeobecne odporúča uzavrieť poistenie.

Nepríjemným zážitkom sa môže stať jazda taxíkom. Taxametre v nich takmer neexistujú a taxikári si účtujú nadhodnotené čiastky, pokiaľ si cenu nedohodnete vopred.

V turistických centrách sa môžete prepravovať na bicykli. Nosič nahrádza druhá sedačka a miestni vás za menší poplatok odvezú, kam si poviete. Aj tu je však lepšie dohodnúť si cenu vopred.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám