Aktivity a zábava v Keni

Hlavnym-lakadlom-Kene-je-uzasna-priroda.jpg

Keňa má pre turistov pripravenú celú škálu lákadiel a pokušení, ktorým radi podľahnú. Dobre sa tu nakupuje, obchody sú preplnené najrôznejšími suvenírmi, rozvíja sa športová ponuka a, samozrejme, nechýba rušný nočný život najmä vo veľkých mestách.

Šport a pohyb

Predovšetkým za účelom využitia turistami vzniklo okolo morského pobrežia množstvo športovísk. Na popredných priečkach sú miesta na plážový volejbal alebo futbalové ihriská, v poslednej dobe rastú ako huby po daždi aj tenisové kurty a úžasné golfové rezorty.

Viktóriino jazero a jeho čaro

Skvelo sa „zahrejete“ aj turistikou. Dá sa robiť v horách aj v dažďových pralesoch alebo v unikátnej klimatickej oblasti Viktóriinho jazera. Často sú v ponuke aj niekoľkodňové výlety a dobrodružné cesty, počas ktorých uvidíte fascinujúcu africkú faunu a flóru.

Nakupovanie a míňanie

Klasické obchodné centrá sú situované do veľkých miest, kde sa tiež konajú obrovské trhy. Na menšie trhy, pouličné stánky a obchody sa dá potom naraziť takmer všade, kde sa niekedy objavil nejaký turista.

V Keni hľadajte najmä miestne produkty a zaujímavé suveníry. Najtypickejšie sú rôzne sošky z ebenového dreva nazývané makonde, vyrezávané kmeňové masky, sisalové košíky, miestne pestrofarebné odevy kanga, tkané látky alebo tradičné masajské šperky a iné výrobky.

Na trhoch sa hrajte na chudáka

Najmä na trhoch sa musí vyjednávať, na jednej strane to patrí k miestnemu koloritu a na strane druhej sa vďaka tomu dajú ušetriť nemalé peniaze. Nie je na tom nič zložité, obe strany navrhnú čiastku a postupne sa dostanete zhruba na pol cesty.

Zábava a nočný život

Keňa žije z cestovného ruchu, preto tu existuje nespočetné množstvo príležitostí na zábavu. Okrem obvyklých plážových radovánok vrátane potápania, rybolovu a surfovania lákajú turistov predovšetkým denné aj nočné safari, ktoré môžete absolvovať terénnym vozidlom alebo letecky. Populárne sú raftingové výlety na riekach Tana a Galana alebo vysokohorská turistika v oblastiach národného parku Mount Kenya, v pohorí Matthews Range alebo Ndoto Mountains.

V metropolách ako Nairobi a Mombasa aj v turistických centrách funguje množstvo diskoték a nočných klubov, barov, reštaurácií a ďalších zábavných zariadení.

Keňské štátne sviatky

  • 1. január – Nový rok
  • Marec až apríl – Veľká noc
  • 1. máj – Sviatok práce
  • 1. jún – Deň suverenity (Madaraka Day)
  • 10. október – Deň prezidenta (Moi Day)
  • 20. október – Deň prvého prezidenta (Kenyatta Day)
  • 12. december – Deň nezávislosti (Jamhuri Day)
  • 25. december – 1. sviatok vianočný (Christmas Day)
  • 26. december – 2. sviatok vianočný (Boxing Day)

  • Späť na prehľad informácií o Keni a ponuku zájazdov.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám