1. Fischer.sk
  2. Indonézia
  3. Praktické informácie

Praktické informácie na ceste do Indonézie

Prakticke-informacie-z-Indonezie.jpg

Prečítajte si poznatky, ktoré sa vám v Indonézii určite budú hodiť. Ako silno tam svieti slnko, aké zástrčky fungujú alebo, či je možné používať bankomaty vo veľkých obchodných galériách... a ešte oveľa viac.

Elektrický prúd

Normálne používané napätie v Indonézii je 240 V, kmitočet tunajšej siete je 50 Hz. Elektrické zásuvky sú rovnaké ako v Slovenskej republike, teda typu C či E, vyžadujúce štandardnú dvoj- alebo trojkolíkovú zástrčku.

Voda

Voda z bežného vodovodu sa rozhodne neodporúča turistom na pitie, predovšetkým kvôli výskytu škodlivých baktérií. Pitná balená voda je našťastie dostať kúpiť vo všetkých obchodoch, stánkoch i hoteloch.

Bezpečnosť a kriminalita

Všeobecne povedané je Indonézia, samozrejme, za predpokladu rozumného správania bez zbytočného sa vystavovania riziku, pomerne bezpečnou krajinou. Zločinnosť je problémom predovšetkým vo veľkých mestách, avšak turisti by si svoje osobné veci a cestovné doklady mali vždy strážiť. Dôvodom je častá pouličná kriminalita.

Klonovanie kreditných kariet nie je vôbec ojedinelý jav. Preto sa odporúča používať kreditné karty iba v bankomatoch priamo v bankách či vo veľkých obchodných centrách. V pouličných obchodoch plaťte radšej v hotovosti. K mnohým podvodom prichádza aj v lokálnych zmenárňach, bezpečnejšie je meniť peniaze iba v bankách.

Pri cestách Indonéziou sa rozhodne nepohybujte okolo označených vojenských základní, ani v ich okolí nefotografujte.

Opaľovanie

Rovníkové slnko je pre Európanov, obzvlášť tých so svetlou pokožkou, agresívne. Vhodnejšie je teda opaľovať sa v Indonézii mimo obedné hodiny a za použitia ochranných krémov s vyšším faktorom.

Mimo hotelových rezortov sa ženám neodporúča opaľovanie v plavkách kvôli islamským tradíciám, nehovoriac o pohybe bez plaviek.