1. Fischer.sk
  2. India
  3. Aktivity a zábava

Čo robiť v Indii

India je tak veľká a tak rozmanitá, že sa tu jednoducho nemôžete nudiť. Veľa zaujímavých aktivít organizujú priamo jednotlivé hotely – vo svojom areáli, na pláži, v jej okolí alebo hlbšie vo vnútrozemí. Neobvyklé nie sú ani rôzne cyklistické prechádzky, plavby loďou a vyhliadkové cesty automobilom. Veľmi populárne je i šnorchlovanie a potápanie.

India-Slon-a-pevnost-Amber-v-Jaipure,-spojenie-dvoch-symbolov-Indie.jpg

K najobľúbenejším cieľom indických výletov patria predovšetkým rozličné národné parky a rezervácie umožňujúce aj pozorovanie voľne žijúcej zveri, zoologické a botanické záhrady, mestské parky a záhrady. Indická krajina je plná najrôznejších jazier, jaskýň, vodopádov, vyhliadok, skalných útvarov a ďalších úchvatných prírodných výtvorov, ktoré stojí za to vidieť.

Najväčšie indické národné parky

  • Hemis (časť Himalájí s vrchom Apsarasas vysokým 7 245 m)
  • Desert (patria do nej duny veľkej púšte Thár)
  • Gangotri (úchvatné krajinné scenérie kombinujúce svieže lúky s chladom ľadovcov)
  • Namdapha (tigre, leopardi, jelene, pandy červené, opice, vtáky, motýle... biodiverzita tohto pralesa nemá hranice)
  • Gír (jediné miesto na svete, kde vo voľnej prírode žijú levy indické)

Samozrejme, zoznámiť by ste sa mali aj s indickou históriou, kultúrou a architektúrou. Veľká časť pamätníkov, sôch, múzeí a iných stavieb je úzko prepojená s náboženstvom, rôzne chrámy či sväté miesta sú rovno jeho súčasťou. Z dlhých indických dejín sa do súčastnosti zachovalo nepreberné množstvo pamiatok, architektonicky hodnotných budov, pamätníkov, sôch ale i starodávnych ruín a zrúcanín.

Najslávnejšie indické pamätihodnosti