Poloha a geografia Korfu

Korfu je s rozlohou 592 kilometrov štvorcových druhým najväčším z gréckych Jónskych ostrovov. Je 54 kilometrov dlhý a 28 kilometrov široký, v najužšom mieste iba necelé tri kilometre. Na ostrove trvalo žije asi 110 tisíc obyvateľov.

Grecko-2-Korfu-Nadherna-krajina-ostrova-Korfu.jpg

Ostrov je veľmi zelený a obklopuje ho priezračné, tyrkysovo zelené Jónske more, lemované piesočnatými i kamienkovými plážami.

Kde pozorovať celý ostrov Korfu

Dominantou severnej časti ostrova je vápencovo-dolomitové pohorie Pantokrátor. Rovnomenný vrch s výškou 906 metrov je najvyšším bodom Korfu. Z vrcholkov sa otvára nádherný výhľad do vnútrozemia na množstvo terasových políčok s olivovníkmi, na severe ležiace Othonské ostrovy a na protiľahlé Albánsko.

Ak chcete spoznať tradičné prostredie a jednoduchý spôsob života na Korfu, vydajte sa na juh. Nízka pahorkatina je tam pokrytá krovinami a olivovníkmi, ale aj lúkami plnými orchideí. Krajina s piesočnými dunami okolo známeho slaného jazera Korissión pripomína polopúšť.

Atrakcie metropole Kerkyra

Stredom ostrova preteká rieka Messóngi, obklopená pohorím s hustým krovinatým porastom. Jeho najvyšší vrch Ag. Mattheos meria 465 metrov. V údoliach rastú kúzelne pôsobiace staré olivovníky a cyprušteky.

Západ je pomerne riedko obývaný. Pobrežie prudko klesá do mora a vytvára krásne zálivy, ďalej na sever sa rozprestierajú široké pláže.

Východné pobrežie je turisticky najvyťaženejšie. Leží tu starobylé hlavné mesto Kerkyra, postavené na antických základoch. Je domovom asi pre 50 tisíc obyvateľov. V Kerkyre je letisko, hlavný prístav, množstvo hotelov, obchodíkov či taverien alebo veľa historických pamiatok. Navštíviť môžete aj morské, archeologické, byzantské, výtvarné alebo orientálne múzeum.