Čo robiť na Korfu

Korfu nadchne všetkých milovníkov pohybu, vodných radovánok, nakupovania a večernej zábavy. Prinášame vám zopár tipov, kedy, kde a ako na to.

Šport a pohyb

Potápanie

Na Korfu nájdete nejedno krásne miesto na potápanie. K najlepším lokalitám patrí napríklad Paleokastrítsa, Sidári alebo Peroulades. Na západnom pobreží nájdete útesy s nádhernými malými slujami a jaskyňami. 

Windsurfing, kitesurfing

Vybavenie na vodné športy vrátane windsurfingu a kitesurfingu sa požičiava takmer na všetkých plážach, ktoré majú na tento typ športov vhodné podmienky. Ak ste úplný začiatočník, môžete využiť miestne školy a zaplatiť si lekcie.

Golf

Neďaleko pláže Ermónes v údolí Rópa nájdete známe 18-jamkové golfové ihrisko s vodnými prekážkami, ktoré je považované za jedno z najlepších v Stredomorí.

Kriket

Kriket je na Korfu tradičným športom. Asi nikoho neprekvapí, že sa tu stal obľúbeným kvôli Britom. V priebehu sezóny môžete na Esplanáde vidieť celý rad kriketových zápasov.

Tenis

Tenis je ďalším veľmi populárnym športom na ostrove. V Kerkyre je dokonca tenisový klub, ktorý bol založený už na začiatku 19. storočia. Tenisové kurty nájdete všade na ostrove, sú tiež súčasťou väčšiny hotelov.  

Grecko-2-Korfu-Na-Korfu-je-vela-prilezitosti-na-aktivne-prezitie-dovolenky.jpg

Nakupovanie a míňanie

Obchody v historickom centre Korfu i v letoviskách bývajú otvorené každý deň od 08:00 do 14:00 hod. a po sieste od 17:00 do 22:00 hod. Minimarkety v turistických strediskách sú väčšinou otvorené po celý deň.

Od pondelka do soboty medzi 08:00 a 14:00 hod. môžete navštíviť trhy v hlavnom meste pri Novej pevnosti a nakúpiť čerstvú zeleninu, ovocie či ryby.

Nakupovanie suvenírov na Korfu

K typickým suvenírom patrí keramika, výrobky z olivového dreva, šperky, výšivky a krajky. Často sa tu nakupuje i korenie a rôzne druhy typických nápojov ako Metaxa alebo sladký likér z plodov kumkvatu.

Reštaurácie na Korfu

Ponuka v reštauráciách je písaná väčšinou trojjazyčne, teda po grécky, anglicky a nemecky. Na vývesných tabuliach bývajú aj fotografie jedál. Reštauráciám sa hovorí „estiatório“ či „taverna“. Ak ste spokojní so službami, čašníci privítajú, ak čiastku zaokrúhlite mierne nahor, zhruba o 5 až 10 %.

Zábava a nočný život

Gréci skutočne milujú hudbu a tanec. Počas svojho pobytu pravdepodobne zažijete „grécku noc“, ktorá zahŕňa konzumáciu tradičných pokrmov, živú hudbu a grécke skupinové tance sirtáki. Nehanbite sa a pokojne sa pripojte aj vy.