
Poloha a príroda na Korfu
Kde leží Korfu?
Flóra a fauna Korfu
Ostrov je domovom pestrej fauny, najmä vtáctva v oblasti Korission, kde hniezdia plameniaky, volavky či kormorány. Na ostrove žijú tiež jašterice, gekóny, korytnačky, z vtáctva napríklad sokoly a myšiaky. Veľké, divoko žijúce cicavce sa na Korfu nevyskytujú.

Prírodné krásy ostrova
Chránené oblasti a ekoturizmus
Za zmienku stojí aj lagúna Antinioti, chránená oblasť Natura 2000, či okolie rieky Nymfes a jej vodopády. Nedotknutú prírodu ponúkajú malé ostrovy Mathraki, Ereikoussa a Othonoi pri severozápadnom pobreží.
Užite si výhľady na celý ostrov Korfu
Na Pantokrator dostanete autom po kľukatej asfaltovej ceste, ktorá vedie z dedín Strinilas alebo Spartilas. Cesta je dobre udržiavaná a zvládnuteľná aj pre bežné osobné auto, no počítajte s ostrými zákrutami. Pre peších turistov je tu značený chodník zo Spartilas. Výstup trvá približne dve hodiny a vedie olivovými hájmi aj kamenistým terénom. Na vrchole stojí kláštor zo 14. storočia a malá kaviareň, kde si môžete oddýchnuť a užiť panoramatický výhľad na celý ostrov.