Eurovíkend v Tallinne

Tallinn

Prístavná estónska metropola leží na južnom pobreží Fínskeho zálivu. Dýcha stredovekou históriou a svojich návštevníkov láka predovšetkým na vzácne pamiatky.

Tallinnská architektúra zrkadlí storočia bohatej histórie

Spletité uličky, romantické zákutia, kúzelné vyhliadky z hradieb i krásne zdobené chrámy - to všetko ponúka perfektne zachovalé Staré mesto v centre metropole. Symbol národnej hrdosti je neďaleké Námestie Slobody. Pochádza z obdobia nadvlády posledných carov a dnes je obľúbeným miestom verejných stretnutí.

V roku 1718 dostala žena menom Katarína od svojho muža darom Kadriorg – grandiózny barokový palác uprostred prekrásnych záhrad. Nikoho asi neprekvapí, že manželom nebol chudý roľník, ale cár. Na prianie Petra Veľkého navrhol palác Niccolo Michetti. Dnes je tam múzeum so zbierkami estónskeho umenia.

Medzi ďalšie skvosty patrí, vo svojej dobe najvyššia budova na svete, kostol Sv. Olafa s krásnym výhľadom na mesto alebo katedrála sv. Panny Marie založená okolo roku 1233.

Urobte si výlet na ostrovy, možností je mnoho

Na ostrove Lahemaa pozdĺž severného pobrežia Estónska uvidíte staré rybárske dediny i honosné zámky. Do národného parku jazdia miestny s obľoubou relaxovať i zbierať huby a lesné ovocie. Na ostove Paldiski zasa uvidíte bývalú sovietsku raketovú základňu, rozsiahle vápencové útesy a mnoho vzácnych živočíchov.

Za návštevu určite stoja i ostrovy Aegna a Naissaar. Ich dejiny spadajú do ruskej cárskej éry. Vtedy boli súčasťou pohraničného pásma. Dnes sú obľúbené pre tiché borové lesy a osamotené pláže. Naissaar je známy i pozostatkami vojenskej infraštruktúri vrátane pracovnej úzkorozchodnej železnice.

V roku 2011 je Tallinn európskym mestom kultúry. Celý rok je nabitý kultúrnym programom, ktorý vyzdvihuje jeho kultúrne dedičstvo.

Cena na osobu

Výhodne individuálne balíčky na 2 noci s odletmi z Prahy

Cena balíčku s hotelom *** s raňajkami od 320 €

Cena balíčku s hotelom **** s raňajkami od 335 €

Cena platí pri obsadení izby dvoma dospelými osobami a v prípade rezervácie leteniek v optimálnych knihovacích triedach.

Cena zahrňuje:Letiskové a bezpečnostné taxy, palivové príplatky, leteckú dopravu Praha - Tallinn - Praha, ubytovanie na 2 noci s raňajkami.

Cena nezahrňuje:Cestovné poistenie (možné dohodnúť individuálne u predajcu), transfery v destinácií (je možné zaistiť taxi transfery do hotela), fakultatívne výlety, vstupy do pamiatok, sprievodcu po dobu zájazdu.

Presnú cenovú ponuku podľa požadovaného termínu obdržíte u našich predajných asistentov.