1. Fischer.sk
  2. Belgicko
  3. Podnebie a počasie

Podnebie a počasie v Belgicku

Žiadne veľké extrémy, často polojasno, minimum snehu – taký je charakter počasia v Belgicku po väčšinu roka. Kráľovstvo leží v miernom klimatickom pásme a počasie je teda veľmi podobné ako v Slovenskej republike. Iba celoročný úhrn zrážok je nepatrne vyšší, priemerne sa pohybuje okolo 780 mm.

Na výdatnejšie dažde majú vplyv predovšetkým vzdušné prúdy nad Atlantickým oceánom. Panujú tu mierne zimy s najnižšími teplotami priemerne okolo 5 stupňov. Letá nie sú príliš horúce, najvyššie teploty vzduchu spravidla nepresahujú 25 stupňov a more spravidla neprekračuje ani dvadsiatku.

Kedy na zájazd do Belgicka

Najchladnejšia oblasť krajiny je Ardenský región na juhu, ktorý je i najvzdialenejší od Severného mora. V zime tu nie sú výnimkou teploty pod bodom mrazu a leto býva veľmi daždivé. Naopak provincia Gaume sa môže pýšiť 1 700 slnečnými hodinami v roku, najviac v celej krajine.

Najlepšie obdobie na návštevu Belgicka je medzi májom a septembrom, kedy je počasie najstabilnejšie a najteplejšie. Chybu však neurobíte, ak sa tam vydáte za zábavou, prírodou či históriou i po zvyšok roka.

Priemerné teploty v Belgicku (v tieni, v °C)

Pocasie-Belgicko-teploty.jpg

Priemerné zrážky v Belgicku (v mm)

Pocasie-Belgicko-zrazky.jpg

Priemerná teplota morskej vody v Belgicku (v °C)

Pocasie-Belgicko-more.jpg