Ras Al Khaimah

Mapa

Podrobné informácie

  • 35 - 36 °C júl / august *
  • 29 - 32 °C júl / august *

* priemerné teploty

Ras Al Khaimah, arabský luxus medzi morom a horami

Brehy jedného zo siedmich Spojených arabských emirátov, Ras Al Khaimah, sú obmývané vodami Perzského zálivu v úseku, kde sa už výrazne zužuje do Hormuzského prielivu. Ide o jedno z najsevernejšie položených miest SAE. Z jeho rovnomennej metropoly to je kúsok k ománskych hraniciam (enkláva Madhu), vďaka diaľnici nie je ďaleko ani aglomerácia Dubaja. Spojenie so svetom zabezpečuje medzinárodné letisko.

Ďalšie blízke rekreačné strediská:

Pláže, šport a zábava

Oblasť Ras al Khaimah predstavuje skôr oddychovú stránku turistiky a je známa aj unikátnymi ťavími závodmi, ktoré priťahujú značnú pozornosť. Veľkú výhodu predstavuje dobrá dostupnosť do Dubaja, krásne pláže a luxusné hotely ponúkajúce program all inclusive. Pokojnú dovolenku ako z rozprávok tisíc a jednej noci s množstvom zážitkov si tu užijete vy aj celá vaša rodina. Cestujte s CK FISCHER!

Ras Al Khaimah je povestný blankytným morom, ako stvoreným na kúpanie a potápanie, aj svojimi krásnymi plážami. Väčšinou sú pokryté svetlým, často až bielym pieskom, zvoľna klesajú do vody a lemujú ich datľové a pomarančové plantáže. Jednotlivé plážové úseky sú od seba oddelené kamennými mólami. Vďaka pravidelnej údržbe sú čisté, nechýba servis v podobe ležadiel a slnečníkov, ani široká ponuka aktivít, z ktorých je tu najpopulárnejšie plachtenie a objavovanie morského dna.

Využite rozmanitú ponuku aktivít

Ras-Al-Khaimah.jpg

Poznávacím znamením Ras Al Khaimah je niekoľko rozľahlých lagún a zálivov s prístavom. Okolo nich sa rozkladá vlastné mesto disponujúce kompletnou infraštruktúrou. Za nákupmi môžete vyraziť napríklad do veľkej obchodnej galérie Al Manar Mall, na golfistov čaká Towers Links Golf Club a prezrieť si môžete aj múzeum slávneho moreplavca Ahmada ibn Madžíd, tunajšieho rodáka.

Z ďalších lákadiel v Spojených arabských emirátoch neobídte:

  • Veľkú mešitu šejka Zayeda v Abu Dabi
  • Tradičnú oázu Hatta v Hajarských horách s etnografickou dedinou
  • Morské aquárium Marine Research Centre a vodný svet Dreamland v Umm Al Quwain
Späť na prehľad informácií o Spojených arabských emirátoch a ponuku zájazdov.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Ras Al Khaimah