Emirates Palace

Umiestnenie: Arabské emiráty Arabské emiráty Emirates Palace
typ: Architektúra

Náš názor

Hotel Emirates Palace v Abú Dhabi

Niekomu sa síce môže zdať, že ubytovacie zariadenie nie je práve výnimočne zaujímavé miesto, avšak v prípade hotela Emirates Palace je opak pravdou. Tu sa doslova písali dejiny - práve v tejto lokalite došlo k podpisu dohody o vzniku Spojených arabských emirátov.

Päťhviezdičkový hotel Emirates Palace sa pyšne rozkladá na začiatku bulváru Corniche neďaleko prezidentského paláca v Abú Dhabi. Je to na juhozápade mesta v štvrti Al Ras Al Akhdar, asi 40 kilometrov od medzinárodného letiska.

Veľké čísla hotelu Emirates Palace

Komplex Emirates Palace, projektovaný Wimberly Allisonom Tongom a stavaný v rokoch 2001 až 2005, pripomína palác v tradičnom arabskom štýle. Tretí najdrahší hotel na svete ponúka 394 rezidencií, duo kúpeľných zariadení, viac ako 40 konferenčných miestností či dvojicu pristávacích plôch pre vrtuľníky.

K areálu Emirates Palace, ktorého hlavná budova má odrážať rôzne odtiene arabskej púšte, patrí aj 1 300 metrov dlhá pláž a jachtová marína. V spoločenskej sále s kapacitou až 2 500 osôb sa organizujú koncerty alebo pravidelné zasadnutia spoločností na vývoz ropy.

Neváhajte a navštívte Emirates Palace v Spojených arabských emirátoch.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám