Golf v Arabských emirátech

Umiestnenie: Arabské emiráty Arabské emiráty Golf v Arabských emirátech
typ: Golfové ihrisko

Náš názor

Golf v Spojených arabských emirátoch má zelenú

Na fanúšikov zeleného greenu čaká v Spojených arabských emirátoch obrovské množstvo golfových ihrísk najvyššej kvality. Napriek všadeprítomnému piesku a krátkej tradícii sa už krajina dokázala umiestniť medzi najatraktívnejšími golfovými destináciami sveta.

Al Hamra Championship Course

Golfové ihrisko Al Hamra Championship Course je ploché, fairwaye sú široké a trochu tvrdšie. Zaujme hráčov, ktorých herné zručnosti ešte nedosahujú úroveň pre hru na majstrovských ihriskách v Dubaji alebo Abú Dhabi, ale chcú ochutnať pocit luxusu v exotickej lokalite.

Arabian Ranches Golf Course

Najdlhšie dubajské ihrisko Arabian Ranches Golf Course zahájilo prevádzku v roku 2004. Základnou črtou klasického púštneho ihriska bez vodných prekážok s pôvodnými krovinami a bezchybnou trávou na fairwayoch a greenoch sú obrovské kľukaté bunkre.

Dubai Creek Golf Club

Dokonale zastrihnuté fairwaye ihriska Dubai Creek Golf Club sú zvlnené, označené násypmi, datľovníkmi a palmami či vodnými prekážkami. Spoločne so zátokou na posledných štyroch jamkách sa vyníma niekoľko umelých jazier zvyšujúcich jeho krásu a obtiažnosť.

Emirates Golf Club

Areál Emirates Golf Club, oáza zelene a číslo „1“ na European PGA Tour, sa nachádza neďaleko Palm Jumeirah. Zahŕňa podnetné, férové ihriská Faldo Course a Majlis Course vhodné pre víkendových hráčov i profesionálov. Faldo Course funguje od roku 1995 podľa návrhu Jeremy Perna a Karla Littena. O 11 rokov neskôr prešlo vylepšením v réžii Nicka Falda. Veľké greeny chráni 14 jazier a mnoho bunkrov.

Four Season Al Badia Golf

Pestované ihrisko Four Season Al Badia Golf navrhol preslávený golfový architekt Robert Trent Jones II. roku 2007. Ponúka nádheru a kúzlo arabskej púštnej oázy s 11 jazerami a početnými vodopádmi na pozadí veľkolepej panorámy Dubaja.

Jumeriah Golf Estates

Oheň, vzduch, zem a voda – tieto 4 elementy inšpirovali tvorcov úžasného komplexu Jumeriah Golf Estates. Tunajším ihriskám venovali skutočne veľa pozornosti, preto nie sú ako žiadne iné na Strednom východe. Navyše využívajú najnovšie technológie dodržiavajúce aktuálne ekologické štandardy.

The Els Club

Púštne golfové ihrisko v klasickom štýle The Els Club sa golfistom otvorilo v apríli 2008. Podarilo sa doň zakomponovať jedinečnosť púštneho prostredia - rozkladá sa na zvlnených svahoch porastených pôvodnou vegetáciou.

The Montgomerie Golf Course

Ihrisko The Montgomerie Golf Course sa v poslednej dobe mení na jednu z najluxusnejších a najžiadanejších golfových destinácií na Blízkom východe. Kľúč k jeho úspechu tvorí prominentnú polohu v srdci najexkluzívnejšej dubajskej štvrte Emirates Hills.

Tower Links Golf Club

Náročnosť ihriska Tower Links Golf Club spôsobujú užšie fairwaye, členitosť, vlnitý terén či jamky, kde musíte prvou ranou prekonať kroviny medzi odpaliskom a fairwayom. Areál s novým druhom trávy sa pýši jedinečným umiestnením okolo mangrovníkovej rezervácie.

Neváhajte a zahrajte si golf v Spojených arabských emirátoch.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám