Ajman

Mapa

Podrobné informácie

  • 35 - 36 °C júl / august *
  • 29 - 32 °C júl / august *

* priemerné teploty

Ajman, nenápadný, avšak príťažlivý sused Dubaja

Najmenší zo Spojených arabských emirátov Ajman a jeho metropola rovnakého mena sa nachádza na sever od Dubaja. V podstate môže byť už považovaná za jej predmestie, veď od medzinárodného dubajského letiska je vzdialená zhruba 20 kilometrov a zástavbou tvoria aj spolu so susedným Sharjah jednu ucelenú aglomerácii. Ajmanské pobrežie lemuje začínajúci Hormuzský prieliv a z vnútrozemia sa na mesto tlačí horúca Arabská púšť.

Ďalšie blízke rekreačné strediská:

Vyberte si z mnohých pekných pláží

Emirát Ajman zažíva v poslednej dobe nebývalý hospodársky rozvoj, na ktorom má veľký podiel rozľahlý prístav a špeciálna ekonomická zóna. Výsledkom je bohaté a moderné hlavné mesto plné výškových budov a novo vznikajúcich hotelových komplexov na pobreží. Vďaka hustej cestnej sieti a pomerne lacným taxíkom sa možno ľahko dostať do ďalších oblastí celej metropolitnej oblasti. Ak máte radi pekné piesočnaté pláže a zároveň ruch veľkomesta, prežijete tu nezabudnuteľné prázdniny. Spoznávajte emiráty s CK FISCHER.
Široké, do Perzského zálivu len zvoľna sa zvažujúce pláže, lemujú prakticky celé pobrežie Ajman. Sú však často prerušované prístavmi, marínami či ústím rôznych vodných kanálov vybudovaných bez ohľadu na prostriedky v uplynulých rokoch. Zrejme najpopulárnejšie pláže, náležiace jednotlivým luxusným ubytovacím areálom, nájdete vo štvrti Al Nakhil.

Výpravy za hranice všedných dní

Ajman.jpg
Obľúbeným miestom rezidentov aj turistov je ajmanský pobrežný bulvár (corniche). Ožíva najmä večer, avšak do tunajších obchodíkov, bistier, reštaurácií a kaviarní môžete zájsť aj kedykoľvek počas dňa. K pamätihodnostiam mesta patrí múzeum v bývalej ajmanskej pevnosti, zrekonštruovaná "Červená pevnosť" s tromi vežami a múzeum Manama v pevnosti Al Mareer.
 
Neváhajte, využite blízkosti Dubaja a vydajte sa pozrieť si jeho zázraky ako:
Späť na prehľad informácií o Spojených arabských emirátoch a ponuku zájazdov.
 

Zobraziť podrobné informácie