Dickenson Bay

Umiestnenie: Antigua a Barbuda Antigua a Barbuda Dickenson Bay
Typ: Mesto

Najviac zábavy si na Antigue užijete na známej pláži pri zátoke Dickenson Bay na severozápade ostrova. Práve tu sa môžete vyblázniť pri vodných športoch od potápanie za lodnými vraky až po rybolovecké preteky "fishing game". Vydajte sa na let helikoptérou alebo si v záplave reštaurácií a barov doprajte preslávený miestny rum.

Kedysi významnými, dnes už zabudnutými cukrovými plantážami sa možno pokochať v oblasti Betty 's Hope. V národnom parku Nelson 's Dockyard v prístave English Harbour uvidíte bývalú základňu britského námorníctva a jedinou zreštaurované georgiánskou lodenici na svete. "Herkulove piliere" vyryté morom do skál alebo ružové pláže na vedľajšom ostrove Barbuda sú hotovými prírodnými pokladmi.

Stručne zhrnuté: starodávne kamenné mlyny bývalých cukrovarov a ďalšie kultúrne divy nadchnú predovšetkým záujemcov o netradičné pamiatky, na svoje si však v Dickenson Bay prídu aj milovníci kúpania. 365 pláží ostrova Antigua hravo strčí do vrecka veľa iných, oveľa vyhlášenějších destinácií.

Neváhajte teda a navštívte Dickenson Bay na ostrove Antigua .

Podobné zaujímavosti, zaujímavé miesta a atrakcie - Antigua a Barbuda