Khao Lak

Oblasti v destinácii - Khao Lak

Mapa

Podrobné informácie

  • 32 °C júl / august *
  • 28 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Khao Lak a okolie, prázdninový pobyt v súzvuku s prírodou

Najpokojnejšia a zároveň najatraktívnejšia na západnom pobreží, takýmito priezviskami sa pýši thajská rekreačná oblasť Khao Lak. Zaberá približne 40 kilometrov široký pruh územia v miestach, kde sa z Malajského polostrova oddeľuje ostrov Phuket s rovnomenným medzinárodným letiskom. Je zhruba vymedzená mestami Khao Lak, Phang Nga, Thai Mueang a Khok Kloi, avšak väčšina prázdninových centier leží na západe pri brehu Andamanského mora.

Ďalšie destinácie v Thajsku:

Natiahnite sa na pláži ako z rozprávky

V regióne Khao Lak nájdete nádhernú krajinu v najrôznejších, vždy oku lahodiacich podobách. Vo vnútrozemí je hornatá, plná tropických lesov a chránená v rade národných parkov ako Khaolak-Lumru či Khlong Phanom. Pri mori sa tiahne niekoľko desiatok kilometrov nádherných pláží a zátoka Phang Nga je typická mnohými ostrovmi a ostrovčekmi. Celá oblasť je ako stvorená pre všetkých záujemcov o pokojnú, avšak aktívnu exotickú dovolenku.

  • Náš tip: Overte si, aké očkovanie je treba pred cestou do Thajska

Len tak si leňošiť a chytať bronz, alebo si vyskúšať niektorý z ponúkaných vodných športov? Presne to je prázdninový štýl, ktorý si užijete na plážach v okolí Khao Lak, tvoriacich jeden dlhý pás takmer bez prerušenia. Charakteristické pre ne je kvalitné vybavenie v blízkosti ubytovacích komplexov, svetlý, hebký piesok, pomalé klesanie do vody, tieň z mnohých paliem a lagúny, najmä okolo riečky Bo Dan. K najpopulárnejším patrí Khuk Khak, Pakarang, rušná Nang Thong a Natai Beach na juhu rezortu Thai Mueang.

Výber toho najlepšieho v Khao Lak

Khao-Lak-a-okoli.jpg

Pozdĺž celého pobrežia je rozosiate veľké množstvo obchodíkov, gastronomických prevádzok, športovísk a zábavných zariadení. Najviac sa ich sústreďuje v mestečkách Bang La On, Thai Mueang a Khao Lak. K najobľúbenejším aktivitám sa radí šnorchlovanie a potápanie, predsa ďaleko to odtiaľto nie je do známych lokalít pri Similanských ostrovoch, dá sa zahrať i tenis a golf. Rozhodne sa nebráňte ani možnosti nakupovať na tunajších tradičných trhoviskách.

Z ďalších zaujímavých miesto tohto čarokrásneho kúta Thajského kráľovstva vyberáme:

  • Vodopády Lam Ru v národnom parku Khao Lak
  • Vysokú horu Kainui
  • Prapodivné skaliská národného parku Ao Phang Nga
  • Súostrovie Mu Ko Hong s koralovými útesmi

Zobraziť podrobné informácie