Barbados má krátke, avšak úchvatné pláže

Pre Barbados sú typické skôr krátke piesočnaté pláže, ktoré vypĺňajú početné zálivy západného a južného pobrežia. Najdlhšia pláž Long Beach sa tiahne v dĺžke takmer 2 kilometre východne od mesta Oistins a od medzinárodného letiska Grantley Adams.

Vyhlásené pláže Barbadosu

Väčšina barbadoských pláží disponuje kvalitným turistickým servisom, možnosťami vodných športov a vďaka pozvoľnému zostupu do vôd Atlantiku sa hodia aj pre deti. Dokonca aj v metropole Bridgetownu nájdete niekoľko veľmi pekných miest na kúpanie na čele s príjemnou Browns Beach v zálive Carlisle.

Rockley Beach

Pri letovisku rovnakého mena sa nachádza Rockley Beach, ktorá sa radí medzi najkvalitnejšie na Barbadose. Pýši sa jemným pieskom bielej farby, miernym dnom, krištáľovo čistou vodou a ochranou pred slniečkom v podobe paliem aj slnečníkov. Veľkú popularitu si získala u rodín s malými deťmi a u milovníkov surfovania.

Plaze-Barbados-1.jpg

Crane Beach

Rozprávková pláž Crane Beach leží kúsok od mestečka Diamond Valley pod pobrežnými skaliskami. Zaujme hebkým pieskom, koralovým útesom a výťahom, ktorý k nej okrem schodiska uľahčuje prístup. Žiadny div, že ju mnohí sprievodcovia radia k najkrajším na svete.

Welches Beach

Dĺžka 1 kilometer robí z Welches Beach jednu z najväčších pláží medzi Bridgetown a Oistins. Pôvodný úzky pruh pobrežia pri rovnomennom stredisku premenila rozsiahla renovácia na populárnu, dostatočne priestrannú odpočinkovú lokalitu. Návštevníkov láka aj pokojnou hladinou, ľahkým prístupom a pohodovou atmosférou.

Plaze-Barbados-2.jpg

Dover Beach

Pláž Dover Beach sa tiahne pri mestečku na juhozápadnom okraji aglomerácie Bridgetowne. Ponúka dobré podmienky pre jetskiing a windsurfing, jemný piesok aj kompletné vybavenie vrátane spŕch a sociálneho zariadenia.

Plaze-Barbados-3.jpg

Worthing Beach

Prírodný bazén, ohraničený koralovým útesom, zamedzuje výraznejšiemu príboju a zároveň predstavuje najväčšiu atrakciu pláže Worthing Beach. Nachádza sa pri mestečku Worthing, neďaleko od prírodnej rezervácie Graeme Hall Swamp a rušnej ulice St. Lawrence Gap.

Plaze-Barbados-4.jpg

Ďalšie pláže na Barbadose

Na ostrove vás čaká celý rad ďalších zaujímavých pláží. Vyskúšajte napríklad pôvabnú Pebbles Beach v blízkosti Needhams Point alebo decentnú St. Lawrence Beach. Pri meste Speightstown na severozápade patrí k najvyhľadávanejším Almond Beach.