Fauna a flóra na La Palme

K prírodným perlám La Palmy bezpochyby patria Los Tilos, najrozsiahlejšie lesy na severovýchode ostrova, typické bohatým vavrínovým a papraďovým porastom. Pre svoju jedinečnosť boli v roku 1985 vyhlásené za biosférickú rezerváciu UNESCO. Zahŕňajú aj veľké množstvo turistických trás rôznych stupňov obtiažnosti.

Jedinečnosť Kanárskych ostrovov

Veľa rastlín, ktoré rastú na ostrove La Palma, môžete nájsť iba v Makaronézii (geografické označenie pre Kanárske ostrovy, Azory, Madeiru a Kapverdy). Niektoré druhy nenájdete nikde inde na svete. Veľkú plochu ostrova pokrývajú mierne dažďové pralesy, pre ktoré je typická napríklad miestna borievka a vresovec. Charakteristická je aj jedinečná dracéna, kanárska borovica a kanárska datľová palma.

Najpočetnejšími voľne žijúcimi druhmi sú plazy a vtáky. Žije tu viac ako 40 pôvodných druhov vtákov ako je ďateľ veľký, červienka, pinka alebo kanáriky. Symbolom ostrova sú obrie jašterice, pod hladinou mora sa preháňajú korytnačky karety, raje, tuniak veľký, delfíny a celý rad ďalších malých i veľkých rýb.

Spanielsko-07-La-Palma-Biosfericka-rezervacia-Los-Tilos-na-La-Palme.jpg