Ako si užiť dovolenku na La Palme aktívne?

Spanielsko-07-La-Palma-Krajina-ostrova-La-Palma-doslova-zvadza-k-pesej-turistike.jpg

Na ostrove La Palma sa rozhodne nebudete sťažovať na nedostatok príležitostí na zábavu a odpočinok. Pozrite sa na ich stručný prehľad zahŕňajúci športové a relaxačné možnosti, typické suveníry i nočný život.

Dajte si do tela!

Turistika a cykloturistika

Krásna krajina Kanárskych ostrovov s kilometrami označených chodníkov a trás je ako stvorená na pešiu turistiku a cykloturistiku.

Potápanie

Potápanie je najobľúbenejším vodným športom na La Palme. Voda je priezračná a uvidieť tu môžete množstvo neuveriteľných sopečných útvarov, rýb a živočíchov. Morský život môžete skúmať sami alebo využite školu potápania, kde vám požičajú výbavu a naučia vás pohybovať sa pod vodnou hladinou.

Ostatné športy

Okrem vodných športov môžete na ostrove liezť po skalách, vyskúšať paragliding, jogging, tenis alebo aj bungee jumping. Väčšina hotelov ponúka i možnosť využitia športových areálov, hlavne plaveckých bazénov, tenisových kurtov, fitness centier a wellness zariadení.

Nakupovanie a míňanie

V najobľúbenejších letoviskách na La Palme sú ceny pochopiteľne vyššie ako inde. Pri nakupovaní v supermarketoch a v menších strediskách klesnú ceny na prijateľnejšiu úroveň. Obchody bývajú otvorené počas pracovných dní okrem prestávky medzi 13:00 a 16:00 hod. od 09:00 do 20:00 hod., v turistických centrách ešte o niečo dlhšie, a to vrátane víkendov a sviatkov. Mercadillo, tieto populárne trhy nájdete vo všetkých väčších oblastiach.

Nakupovanie na trhoch

Na La Palma sú veľmi obľúbené trhy. Nájdete ich vo všetkých väčších mestách. 

Nakupovanie v obchodoch 

Obchody bývajú otvorené počas pracovných dní od 9:00 do 13:00 hod. a od 16:00 do 20:00 hod. V turistických centrách sú supermarkety otvorené nepretržite od 08:00 do 22:00 hod. vrátane víkendov a sviatkov. 

Nakupovanie suvenírov na La Palme 

Pletený tovar a výšivky 

Tašky a klobúky z palmových listov, košíky alebo vtáčie klietky z rákosia sa predávajú všade na ostrove. Veľmi známe sú kanárske ažúrové výšivky, ktorými sú zdobené obrusy, deky, blúzky i posteľná bielizeň. 

Timple 

Timple je gitare podobný hudobný nástroj, ktorý hrá na každej kanárskej spoločenskej udalosti.

Kanárske nože (cuchillos canarios) 

Zdobený nôž kanárskych dedinčanov z Guía, v menšom variante slúžiaci ako nožík na otváranie listov. 

Keramika a bižutéria 

Typické sú nádoby z Atalaya. Sú vyrobené bez hrnčiarskeho kruhu a tvarom i materiálom pôsobia archaicky. Prívesky, brošne, spony k opaskom sú väčšinou zdobené vzormi guančských Pitanderas. 

Nápoje

Banánový alebo mandľový likér, rum s medom (Ron miel).

Potraviny

Vynikajúci kozí sýr Queso de Flor alebo pikantné omáčky Mojo.

Cigary

Ručne vyrábané cigary z miestneho tabaku, ktoré majú na ostrove veľkú tradíciu.

Reštaurácie

Reštaurácie s veľmi chutnou miestnou kuchyňou nájdete po celom ostrove.

Zábava a nočný život

Na celom ostrove môžete vo väčších turistických centrách nájsť dostatok barov, klubov, diskoték a ďalších zábavných zariadení. I na La Palme, ako v celom Španielsku, sa slávia štátne a cirkevné sviatky.