Poloha a geografia ostrova La Palma

La Palma je so svojou rozlohou 706 kilometrov štvorcových piatym najväčším z Kanárskych ostrovov. Nachádza sa v ich západnej časti, niekoľko desiatok kilometrov od Tenerife, La Gomera a El Hierro. Na africký kontinent je odtiaľto vzdušnou čiarou cez Atlantický oceán okolo 400 kilometrov.

Najvyšším bodom ostrova je hvezdáreň Roque de los Muchachos vo výške 2 426 metrov. La Palma je v súčasnom období najviac vulkanicky aktívny zo všetkých Kanárskych ostrovov. Posledná erupcia sa na tomto ostrove odohrala v roku 1971, kedy vybuchla sopka Teneguia v južnej časti ostrova.

Demografia a ekonomika La Palmy

Celkový počet obyvateľov ostrova je asi 85 tisíc. Ich etnický pôvod vedie ku Guančom, avšak kultúrou, jazykom i katolíckym vyznaním patria k Španielsku. Sú priateľskí, srdeční, ohľaduplní a vždy sa vám budú snažiť vyhovieť a pomôcť. Hlavným mestom je Santa Cruz de La Palma.

La Palma žije hlavne z cestovného ruchu. Po celom ostrove sa pestujú pomaranče, hroznorodý vinič, tabak, avokádo, papája, a tiež aj banány na banánových farmách na západe v údolí Los Llanos de Aridane. Farmári chovajú kozy, ovce a kravy.

Spanielsko-07-La-Palma-Najvyssi-bod-La-Palmy,-stanica-Roque-de-los-Muchachos.jpg

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám