×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

História

História „zeleného ostrova“ La Palma

Pôvodní obyvatelia

Dlho predtým, ako prišli na Kanárske ostrovy Európania, patrili ostrovy Guančom, ktorí sem prišli z Afriky. Bohužiaľ dodnes sa nevie, ako sa na ostrovy dostali. Podľa archeologických nálezov žili v jaskyniach a svojich mŕtvych mumifikovali.

Kolonizácia ostrova

Európania priplávali na ostrovy až v 14. storočí. Moreplavec Lanzarotto Marcello ako prvý kolonizoval ostrov Tytheroygatra (teraz Lanzarote). V roku 1402 začali boje o ostrovy. Najskôr boli obsadené normanským barónom Jeanem de Béthencourtem a neskôr si ostrovy nárokovali Portugalci. V nasledujúcich rokoch boli ostrovy svedkami krutých bojov.

V 18. storočí sa Kanárske ostrovy stali kvôli zásobám vína a trstinového cukru terčom pirátov. Koncom 18. storočia sa ostrovy úplne podriadili Španielsku.

V roku 1936 bol na ostrovy kvôli svojim protivládnym aktivitám vyhostený Francisco France. O niekoľko rokov neskôr vypukla občianska voja. Francova armáda nakoniec po troch rokoch bojov zvíťazila a Kanárske ostrovy boli až do roku 1975 pod Francovou diktatúrou. Keď zomrel, bola obnovená konštitučná monarchia na čele s kráľom Juanom Carlosom I.

Kanárske ostrovy sú od roku 1982 španielskym autonómnym štátom.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám