Lanzarote

Oblasti v destinácii - Lanzarote

Mapa

Podrobné informácie

  • 28 °C júl / august *
  • 24 - 25 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Lanzarote - tryskajúca para, úžasné pláže a pokojné letoviská

Vďaka sopečnému pôvodu patrí Lanzarote k jedinečným španielskym ostrovom. Jeho krajina, ponúkajúca takmer stovku prekrásnych pláží, pôsobí zásluhou skoršej sopečnej aktivity skoro mysticky.

Kanárske ostrovy vrátane Lanzarote majú, čo sa podnebia týka, vytýčenú polohu. Zrážky sú minimálne a teploty sa v lete pohybujú okolo 30 °C.

Génius Manrique a jeho lanzarotské dedičstvo

Život a bývanie sa na ostrove, najmä vďaka architektovi Cesaru Manriquemu, úzko spája s prírodou. Tento svetoznámy umelec stvoril lávové jaskyne Jameos del Agua s nádhernou lagúnou, kaktusovou záhradou Jardin de Cactus či bývalé sídlo lanzarotskej vlády, palác Espinola v meste Teguise

Cestu by ste však mali urobiť i do reštaurácie El Diablo, kde vám španielsku kuchyňu pripravia v sopečnom sopúchu. Pri tom budete obdivovať mesačnú krajinu Lanzarote. K najkrajším úkazom tu patrí národný park Timanfaya ležiaci v oblasti s príznačným názvom Montaňa del Fuego (Ohňové hory).

Kam za najlepšou dovolenkou na Lanzarote

Vyberte si z kompletnej ponuky dovoleniek na Lanzarote v letoviskách ako Costa Teguise, Playa Blanca alebo Puerto del Carmen. Ubytovanie za najlepšie ceny nájdete na stránke Last minute Lanzarote.

Ak chcete lanzarotské pobyty porovnať s našou ďalšou ponukou z Kanárskych ostrovov, pozrite sa na zájazdy na Fuerteventuru, Gran Canariu či Tenerife.

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Lanzarote