×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Na cestách Costou Cálidou

Medzinárodné letisko San Javier Airport Murcia bolo vybudované na okraji Mar Menor medzi mestami Los Alcázares a San Javier. Do metropole Murcia to je z neho asi 50 kilometrov.

Železničná trať v oblasti Costa Cálida vedie iba do Cartageny. Pri Murcii sa napája na španielsku železničnú sieť.

Autobusom po Costa Cálide

Autobusy zabezpečujú dopravu medzi Murciou, Cartagenou a všetkými väčšími mestami na pobreží Costa Cálida. Najväčšími prepravcami sú ALSA (Cartagena a La Manga de Mar Menor) a Latbus (Murcia, Molina de Segura, Ricote, Ulea, Archena, San Javier a San Pedro del Pinatar).

Spanielsko-13-Costa-Calida-Velky-pristav-v-Alicante.jpg

Cestovné poriadky získate na hlavných autobusových staniciach (obvykle v centre mesta), na autobusových zastávkach a v turistických informačných centrách. Väčšina verejných autobusov je nových a klimatizovaných.

Autom za poznaním regiónu Murcia

Oblasť Costa Cálidy pretína niekoľko diaľnic a rýchlostných ciest spájajúcich všetky veľké mestá. Platené sa nazývajú „autopistas con peaje“, neplatené úseky sú označené „autovías“. Požičať si auto (k dispozícii sú medzinárodné siete Hertz a Avis, ale i miestne požičovne áut) môžu iba osoby staršie ako 21 rokov s vodičským preukazom minimálne dva roky. Cena zahŕňa nájom, havarijné poistenie, spoluúčasť pri nehode a vratnú zálohu.

Pozrite sa ešte na základné informácie o pravidlách cestnej premávky v Španielsku.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám