Kde nájdete pobrežie Costa Cálida

Zhruba 250 kilometrov pobrežia v španielskej provincii Murcia, to je Costa Cálida. Na juhu začína medzi mestami Garrucha a Águilas, pokračuje okolo Cartageny a lagúny Mar Menor prakticky až k letovisku Torrevieja na severe. Najvýchodnejším bodom je mys Cabo de Palos, blízko ktorého sa rozprestiera unikátna podmorská rezervácia.

Spanielsko-13-Costa-Calida-Zoznamte-sa-s-krajinou-Costa-Calida.jpg

Južná časť Costa Cálidy je hornatejšia. Pri meste Mazarrón vystupujú takmer zo Stredozemného mora skaliská (často veľmi rozmanito tvarované) masívu Sierra de las Moreras. Jeho najvyšší bod, Morrón Blanco, však dosahuje iba 492 metrov. Západne od mesta Cartagena sa pri pobreží nachádza prírodný park La Muela – Cabo Tiňoso, východne sa rozprestiera neveľká, avšak veľmi pekná rezervácia Calblanque.

Najväčší prírodný bazén Európy

Krajina spätá s Costa Cálidou je prevažne suchá, často pripomína polopúšte. V priebehu roka tu nespadne príliš dažďových zrážok, preto tu tečú iba menšie rieky ako Rambla de Benipila, veľkú časť roka sú vyschnuté. Za zmienku však stojí, že práve tu nájdete najrozsiahlejšiu európsku slanú lagúnu Mar Menor. Má plochu 170 km2 a zhruba 200 metrov široká a 22 kilometrov dlhá kosa, ktorá ju oddeľuje od mora, je pod názvom La Manga známa ako preslávené rekreačné stredisko.

Metropolou regiónu Murcia je mesto s rovnakým menom, najväčším sídlom Costa Cálida je Cartagena (220 tisíc obyvateľov). K ďalším významným mestám patria Mazarrón, Los Alcázares, San Pedro del Pinatar nebo Torrevieja.

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám