×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Španielsko
  2. Andalúzia - Costa del Sol
  3. Mista
  4. Córdoba

Córdoba

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Córdoba
typ: Mesto

Náš názor

Córdoba, ohromujúci dedičstva dávnych časov

Ponorte sa do zmesi kresťanskej, islamskej a židovskej kultúry v juhošpanielskej meste Córdoba. Má za sebou dlhú a spletitú minulosť, ukrýva nádherné pamiatky a dnes do nej prichádzajú tisícky turistov z celého sveta.

Córdoba (vyše 300 000 obyvateľov) vyrástla pod svahmi pohoria Sierra Morena na veľkej rieke Guadalquivir. Pretína ju diaľnice A4 zo Sevilly do Madridu a rýchla železnice smerujúce tiež do hlavného španielskeho mesta. K pobrežia Atlantiku, napríklad do letoviska Torrremolinos , je to asi dve hodiny jazdy autom .

Historické a architektonické perly

CORDOBA začlenili do svojej ríše už starí Rimania. Po nadvláde Vandalov, Byzantskej ríše a Vizigótov sa jej roka 711 zmocnili Maurovia. Ako Qurtubi sa stala nielen hlavným mestom arabského panstva na Pyrenejskom polostrove, ale okolo prelome prvého a druhého tisícročia dokonca aj jedným z najväčších miest Európy. Vtedy v nej žilo neuveriteľných pol milióna obyvateľov! Druhým obdobím Córdobského rozkvetu bolo 16. a 17. storočia, kedy Španielsko ovládalo polovicu vtedy známeho sveta.

Najlepším dôkazom dávnej slávy Córdoby sú jej pamiatky. Katedrála Mezquita (súčasť dedičstva UNESCO) bola z pôvodnej mešity kresťanov premenená na kostol, radiacej sa medzi najrozľahlejší sakrálne stavby vôbec.

Medzi najväčšie turistické atrakcie Córdoby patrí aj antický most Puente Viejo, veľkolepý palác Alcazar de los Reyes Cristianos so záhradami alebo trosky rímskeho chrámu. Nachádza sa tu aj židovská štvrť (Juderia) s jedinou zachovanou synagógou v celej Andalúzii , archeologické múzeum a zrúcanina Medina Azahara z 10. storočia kúsok za mestom.

  • Neváhajte teda a navštívte Cordoba v Andalúzii .

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám