Ronda

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Ronda
typ: Mesto

Náš názor

Mesto Ronda, domov zbojníkov, staviteľov a toreadorov

V divokom, drsnom a skalnatom regiónu na juhu Andalúzie , plnom dediniek šplhajúcich po úbočiach kopcov, ukrýva sa fascinujúce mesto Ronda. V pôsobivé krajine ľahko podľahnete dojmu, že sa za ďalšou zákrutou objaví legendárny Lapka José María "El Tempranillo". Oblasti, predtým skutočne ovládané slávnymi lúpežníkov a pašerákmi, však dnes dominuje skôr zrúcaniny arabských hradov.

Ronda (necelých 40 tisíc stálych obyvateľov) sa rozkladá na náhornej plošine pod svahmi pohoria Serranía de Ronda (najvyšší vrchol Torrecilla dosahuje 1 919 mnm). Z pásma vyhlásených letovísk pri Stredozemnom mori medzi Estepona a Torremolinos sem dôjdete počas jednej hodiny. Picassovo rodisko a provinčné metropola Málaga leží asi 100 kilometrov ďaleko.

Okúste vôňu koridy

Mesto Ronda je rozkročený nad 150 metrov hlbokou priepasťou, deliace ho na dve polovice. Obe časti spája malý technický zázrak, most Puente Nuevo, vybudovaný v druhej polovici 18. storočia.

V novej časti mesta neďaleko mosta stojí za pozornosť býčia aréna na Plaza de Toros, jedna z najslávnejších a najstarších v Španielsku (postavená v roku 1785). Tu pôsobil zakladateľ moderných býčích zápasov Pedro Romero (1754 - 1839). Bol to on, kto zaviedol boj s býkom bez koňa, s Mulet a mečom.

  • Neváhajte teda a navštívte Rondu v Andalúzii .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám