Sevilla

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Sevilla
typ: Mesto

Náš názor

Magická Sevilla a jej kúzla

Medzi najzaujímavejšie miesta Andalúzia patrí aj jej metropoly Sevilla, štvrté najväčšie mesto Španielska . Najznámejší tunajšie pamätihodností je katedrála postavená v priebehu 15. a 16. storočia (súčasť UNESCO), mesto je údajne tiež kolískou býčích zápasov a flamenca . Staré príslovie hovorí, že "kto nevidel Sevillu, nevie čo je zázrak" ( "quién no ha visto Sevilla, no ha visto Maravilla"). Overte si na vlastné oči, čo je na tom pravdy.

Sevilla (700 tisíc obyvateľov, v celej aglomerácii cez 1 a pol milióna) sa rozrastá v pretiahnuté nížine zavlažovanej riekou Guadalquivir. Od Atlantiku ju vzdušnou čiarou delí asi 60 kilometrov a národný park Donan , od populárnych letovísk pri Stredozemnom mori ( Estepona , Marbella , Torremolinos ) približne 120 kilometrov a vysoké pohoria Serranía de Ronda. Po diaľniciach sa z nej rýchlo dostanete do ďalších veľkých miest v okolí ako Huelva , Cádiz, Málaga či Córdoba .

Elegantný, kozmopolitné a fascinujúce mesto

Najvýznamnejšou pamiatkou Sevilly je najväčší gotická katedrála a štvrtý najväčší kostol sveta Catedral de Santa María de la Sede. Odpočíva v nej rad členov kastílskej kráľovskej rodiny a vraj aj Krištof Kolumbus. Gigantický chrám stavali po celej 15. storočia miesto mešity, z ktorej zostal len nádherný minaret - súčasná zvonica La Giralda.

Alcazar je palácom kresťanských kráľov, ktorí v 14. storočí pôvodnej arabský palác úplne prestavali. Sila a podmanivosť maurského zdobného štýlu a jeho očarujúca ornamentiky bola však taká veľká, že tiež bojovníci proti kacírstva prebrali jeho výtvarný výraz do svojho životného prostredia.

Za návštevu stojí tiež bývalá židovská štvrť Santa Cruz a typický andalúzsky palác Casa Pilatos s krásnym patiom, kde sa harmonicky dopĺňajú sochy antických bohýň, renesančné arkády a maurskej arabesky. Svetovú výstavu Expo 92 pripomínajú hlavne extravagantný budovy výstavných pavilónov na ostrovčeku Cartuja a sedem odvážnych mostov cez Guadalquivir.

A všade vládne voňajúce subtropická vegetácia paliem, cyprusov, citrusov, myrty, tamariškou, oleandrov, ibištekov a iných rastlín. Hoci v sevillských uliciach už nestretnete neodolateľného Dona Juana ani veselého Figaro, prechádzka v ich tieni sa vám natrvalo usadí do pamäti ...

  • Neváhajte teda a navštívte Sevillu v Andalúzii .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám