Golf v Andalusii

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Golf v Andalusii
Typ: Športoviská

Zahrajte si golf v Andalúzii

Máte radi golf a hľadáte oblasť ako stvorenú pre milovníkov tohto športu? V Andalúzii nájdete približne 85 golfových ihrísk na profesionálnej úrovni. Na svoje si však prídu aj tí menej skúsení.

Za začiatok španielskeho golfového boomu sa považuje chýrny Aloha Golf Club. Prírodné ihrisko s rozmanitou vegetáciou, umiestnené v centre španielskeho golfu Nueva Andalucia, bolo sprevádzkované roku 1975. Nenájdete na ňom dve rovnaké jamky.

Ďalšie golfové kluby v Andalúzii

Vyberáme viac ako tucet zaujímavých ihrísk, ktorá by vás mohla zaujať počas dovolenky na juhu Španielska.

Atalaya, Los Olivos a Rio Real

Atalaya Golf & Country Club - dve 18 jamkové ihriská, síce bez zvláštnych terénnych nerovností, zato s mnohými bunker, širokými fairwaye a náročnými greeny.

Club de Golf Cabopino - moderné, krásne a krátke ihrisko s úžasným výhľadom na more, výzva pre začínajúcich hráčov využívajúce všetky palice v bagu.

Club de Golf de Mijas Los Lagos - ihrisko navrhol Robert Trent Jones. Vyžaduje koncentráciu a presnosť hlavne kvôli prekážkam. Má široké fairwaye a len niekoľko stromov, zato rad bunkrov a 9 jazier.

Los Olivos - typické pre neho je množstvo olivovníkov a nižší počet vodných prekážok, greeny sú menšie, zvlnené a vyvýšené, fairwaye úzke a lemované stromami.

El Paraiso Golf Club - kamkoľvek sa na tomto ihrisku od Garyho Playera pozriete, vždy budete mať úžasný výhľad na Stredozemné more či na hory okolo.

Estepona Golf Course - využíva prírodného terénu, pohorie Sierra Bermeja na pozadí a výhľadu na more skoro zo všetkých jamiek. Leží len míľu od Estepona a v roku 1989 ho navrhol José Luiz López.

Finca El Cortensin - s takmer 7 kilometrami patrí k najdlhším ihriskám, z hľadiska obtiažnosti sa radí k priemerným.

Golf Rio Real - rieka Rio Real, ktoré ihrisko vďačí za meno, ho krížia niekoľkokrát. Za jeho koncepciou stojí Javier Aranom. Verejnosti sa otvorilo v roku 1965 asi 3 kilohmetry od centra Marbelly .

Duquesa, Quinta a Lauro

La Cala Resort - jeden z najväčších a najexkluzívnejších golfových rezortov v južnej Európe, ponúka tri veľmi odlišná ihrisko.

La Duquesa Golf - zábavné ihrisko od Roberta Trenta Jonesa, kde si užijete hru aj prekrásny výhľad na hory a more. Z niektorých odpalísk môžete vidieť dokonca až na africký kontinent!

La Quinta - prináša nádherné výhľady na hory a pobrežia v okolí Marbelly. Skladá sa z troch kombinovateľných ihrísk, a hoci sa to možno nezdá, patrí k tým najnáročnejším.

Lauro Golf Club - parkovné ploché ihrisko poskytujúca nádherný výhľad cez zátoku a hory. Je technické, avšak nijako výnimočne ťažké.

Naranjos, Santa Clara a San Roque

Los Arqueros Golf & Country Club - jeho architekt Severiano Ballesteros o ňom hovorí, že si ho užije každý. Ihrisko v horách Sierra de Ronda je tvrdou skúškou pre priemerné hráčov a výzvou profíkom.

Los Naranjos - famózny ihrisko s širokými fairwaye, strategicky umiestnenými bunker aj vodnými prekážkami. Greeny sú veľké, zvlnené a veľmi rýchle.

Marbella Golf and Country Club - ihrisko od José Luiza Lópeza ležiace blízko Estepona bolo otvorené roku 1989. Využíva prírodného terénu, takmer zo všetkých jamiek uvidíte na more.

Santa Clara Golf Marbella - ihrisko z roku 2001 s novým konceptom dizajnu, veľkými odpalisku a greeny. Na troch jeho štvrtinách nie je rough a používa najnovšie typy tráv.

Santana Golf Course - široké, 18 jamkové ihrisko na 138 akroch malebnej lesostepi. Leží na mieste bývalej avokádové plantáže, ktorá poskytla prírodné riešenie mnohých problémov.

The San Roque Club - golfisti si tu vyberú medzi ihriskom "The New Course" od Perrhoy Dyema a náročným ihriskom s par 72 "The Old Course" od Davea Thomasa v lese z korkových dubov.

  • Neváhajte teda a zahrajte si golf v Andalúzii .

Podobné zaujímavosti, zaujímavé miesta a atrakcie - Andalúzia - Costa del Sol

Caminito del Rey
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Priezvisko "najnebezpečnejší turistický chodník sveta" sa hodí pre Caminito del Rey úplne dokonale. Chodník je okolo jedného metra široká, zhruba tri kilometre dlhá az výšky sto metrov sa z nej budete pozerať do hlbín kaňonu El Chorro. Caminito...
Prírodná atrakcia
To ma zaujíma
Córdoba
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Ponorte sa do zmesi kresťanskej, islamskej a židovskej kultúry v juhošpanielskej meste Córdoba. Má za sebou dlhú a spletitú minulosť, ukrýva nádherné pamiatky a dnes do nej prichádzajú tisícky turistov z celého sveta. Córdoba (vyše 300 000 obyvateľov)...
Mesto
To ma zaujíma
Flamenco
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Flamenco sa stalo typickým znakom Španielska a bez neho si možno túto krajinu už len ťažko predstaviť. Jeho domovom je Andalúzia, konkrétne trojuholník tvorený mestami Cádiz, Granada a Sevilla. Flamenco na toto územie priniesli cigánskej kmene, ktoré z Indie...
To ma zaujíma
Gibraltar
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Gibraltár je zámorským územím Spojeného kráľovstva. Disponuje vlastným prístavom aj zaujímavo riešeným medzinárodným letiskom. Svoju pristávacou dráhou hneď za hranicou v podstate Gibraltár oddeľuje od španielskej pevniny. Autá a autobusy preto musí...
Mesto
To ma zaujíma
Granada
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Jedným z najkrajších a historicky najhodnotnejších miest celého Španielska je Granada, zázrak v srdci Andalúzie . K jej magnetom patrí maurský palác Alhambra a kráľovskej záhrady Generalife, radiacej sa medzi pamiatky kultúrneho dedičstva UNESCO. Granada...
Mesto
To ma zaujíma
Korida
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Býčí zápasy jsou národním sportem a symbolem Španělska. Zpočátku patřily k aristokratické zábavě, kdy se proti býkovi bojovalo na koni. V 18. století se z koridy stal lidový sport a před býkem už stál sám člověk bez koně. Stát se známým a úspěšným torerem...
To ma zaujíma
Maroko
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Maroko dělí od Španělska asi 22 km široký Gibraltarský průliv. Na území Maroka leží dvě španělské enklávy, města Ceuta a Melilla. Maroko je zemí kontrastů. Najdete zde moře, oceán, krásné písčité pláže, ale rovněž největší poušť světa, Saharu, nebo...
Historické miesto
To ma zaujíma
Mijas
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Španielske mestečko Mijas, preniknuté čarovnou atmosférou, nájdete na juhu Andalúzie . Delí sa na štyri samostatné jednotky: historické Mijas Pueblo s typicky belostnou architektúrou, obchodné a rezidenčné štvrť Mijas Costa, samostatný prímorský rezort La Cala...
Mesto
To ma zaujíma
Nerja
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Jaskynný komplex Nerja pri mestečku rovnakého mena je považovaný za jednu z najvýznamnejších pamiatok z obdobia paleolitu na území Andalúzie . Uvidíte tu zvyšky malieb, nálezy zbraní, šperkov a kostí. Jaskyňa Nerja sa ukrýva na dohľad stredomorského pobrežia...
Historické miesto
To ma zaujíma
Ronda
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
V divokom, drsnom a skalnatom regiónu na juhu Andalúzie , plnom dediniek šplhajúcich po úbočiach kopcov, ukrýva sa fascinujúce mesto Ronda. V pôsobivé krajine ľahko podľahnete dojmu, že sa za ďalšou zákrutou objaví legendárny Lapka José María &quot...
Mesto
To ma zaujíma
Sevilla
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Medzi najzaujímavejšie miesta Andalúzia patrí aj jej metropoly Sevilla, štvrté najväčšie mesto Španielska . Najznámejší tunajšie pamätihodností je katedrála postavená v priebehu 15. a 16. storočia (súčasť UNESCO), mesto je údajne tiež kolískou býčích zápasov...
Mesto
To ma zaujíma
Sierra Nevada
Španielsko / Andalúzia - Costa del Sol
Tušili ste, že najvyšším pohorím celého Iberského polostrova nie sú Pyreneje, ale na mape tak trochu nenápadná Sierra Nevada? Jej najvyšší vrchol Pico de Mulhacén dosahuje nadmorskej výšky 3 482 metrov. Sierra Nevada sa vypína na juhu Andalúzie...
Prírodná atrakcia
To ma zaujíma