Gibraltar

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Gibraltar
typ: Mesto

Náš názor

Gibraltár, kus Británie na Pyrenejskom polostrove

Gibraltár je zámorským územím Spojeného kráľovstva. Disponuje vlastným prístavom aj zaujímavo riešeným medzinárodným letiskom. Svoju pristávacou dráhou hneď za hranicou v podstate Gibraltár oddeľuje od španielskej pevniny. Autá a autobusy preto musí na semafore čakať, pokiaľ práve odlieta lietadlo.

Gibraltár (6,5 kilometrov štvorcových, necelých 30 tisíc obyvateľov) sa nachádza na polostrove rovnakého mena, ktorý vybieha do Stredozemného mora medzi španielskymi mestami Algeciras a Estepona . Priamo na neho nadväzuje mestečko La Línea de la Concepción. Po 10 kilometrov dlhej ceste obídete celý polostrov za pár minút.

Opica a tunely

Najvyšším bodom Gibraltáru je vápencová Gibraltárska skala, zaberajúce takmer celej jeho územie. Predtým slúžila ako pevnosť, preto je pretkaná systémom tunelov, z ktorých najznámejší je jaskyňa svätého Michala, v ktorej nájdete prekrásne kvaple. Údajne sa tu tiež skrýva bájny tunel, spájajúci Európu a Afriku.

Väčšina skaly, pod ktorej vrchol (426 mnm) vedie lanovka, patrí do prírodnej rezervácie. Dôvodom sú nielen nádherné výhľady do okolia, ale predovšetkým Magot bezchvostí, jediné divoko žijúce opice v Európe.

  • Neváhajte teda a navštívte Gibraltár u Andalúzie .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám