Mijas

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Mijas
typ: Mesto

Náš názor

Mijas, zmes tradície a rušné prítomnosti

Španielske mestečko Mijas, preniknuté čarovnou atmosférou, nájdete na juhu Andalúzie . Delí sa na štyri samostatné jednotky: historické Mijas Pueblo s typicky belostnou architektúrou, obchodné a rezidenčné štvrť Mijas Costa, samostatný prímorský rezort La Cala de Mijas a mestské Las Lagunas de Mijas. Za návštevu stojí predovšetkým prvý a posledný z nich.

Mijas sa nachádza pri vyhláseného letoviska Fuengirola , pod svahmi neveľkého a nevysokého (Pico Mijas meria 1 150 metrov) pohoria Sierra de Mijas. Vďaka diaľnici A7 sa sem rýchlo dostanete z ďalších rekreačných stredísk ako Torremolinos , Benalmádena , Marbella či Estepona .

Mijas a jeho lákadlá

Prvý osadu na mieste Mijas založil staroveký kmeň Tartessů. Po nadvláde Feničanov, Rimanov a Vizigótov sa tu na niekoľko storočí usadili Maurovia. Dnes sa jedná o príjemnú oblasť na dohľad Stredozemného mora, posiatu početnými olivovými hájmi.

Navštívte predovšetkým Mijas Pueblo, pretkané úzkymi, krivolakými uličkami s mnohými obchodíkmi a reštauráciami . Historické jadro vykazuje typické arabské črty a dodnes sa dochovala časť maurského opevnenia v blízkosti farského kostola, postaveného na základoch pôvodnej mešity. V menšom akvaparku Parque Acuático Mijas prežijú pekné popoludnie hlavne vaše deti ak obľúbeným turistickým zábavám patrí tiež výlet na oslovi.

  • Neváhajte teda a navštívte Mijas v Andalúzii .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám