Granada

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Granada
typ: Mesto

Náš názor

Granada kultúrne perla Andalúzia

Jedným z najkrajších a historicky najhodnotnejších miest celého Španielska je Granada, zázrak v srdci Andalúzie . K jej magnetom patrí maurský palác Alhambra a kráľovskej záhrady Generalife, radiacej sa medzi pamiatky kultúrneho dedičstva UNESCO.

Granada (so štvrť miliónom obyvateľov 18. najväčšie španielske mesto) leží pod severozápadnými svahmi najvyššieho pyrenejského pohoria Sierra Nevada . K lyžiarskemu areálu Pradollano je to z mesta po ceste 35 kilometrov, k vrcholu Mulhacén (3 482 m) vzdušnou čiarou ešte o niečo menej. Po diaľnici A44 dosiahnete pobreží Stredozemného mora a letoviská ako Almunecar či Motril za jednu hodinu.

Pamätihodnosti maurské aj kresťanské

Granada sa pýši dlhou históriou , v ktorej významné miesto zaujíma nadvláda Maurov medzi rokmi 711 a 1492. Povesť hovorí, že mesto arabským dobyvateľom pri pohľade z okolitých kopcov pripomínalo svojimi červenými strechami a kľukatými úzkymi uličkami rozkrojené granátové jablko. Nazvali ho preto Granada.

Emirát Granada bol po mnohých storočiach posledným, ktorý odolával španielskej ofenzíve počas reconquisty.

Hlavnými pamiatkami sú rudý hrad Alhambra (stredoveký komplex palácov a pevností arabských panovníkov) a nadväzujúce záhradné areál Generalife (zahŕňajúce Sultánovu záhradu a Patio de la Acequia s dlhým bazénom). Historická štvrť Albayzín je najzachovalejší arabskou urbanizáciou na Pyrenejskom polostrove. V kráľovskej kaplnke mohutné katedrály (Santa Iglesia Catedral Metropolitana de la Encarnación) sa nachádzajú hrobky Izabely Kastílskej a Ferdinanda II. Aragonského.

  • Neváhajte teda a navštívte Granadu v Andalúzii .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám