Sierra Nevada

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Sierra Nevada
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Sierra Nevada, vystúpte na strechu Pyrenejského polostrova

Tušili ste, že najvyšším pohorím celého Iberského polostrova nie sú Pyreneje, ale na mape tak trochu nenápadná Sierra Nevada? Jej najvyšší vrchol Pico de Mulhacén dosahuje nadmorskej výšky 3 482 metrov.

Sierra Nevada sa vypína na juhu Andalúzie , asi 40 kilometrov od brehov Stredozemného mora. Jej hranice zhruba ohraničujú mesta Granada na severe, Almería na juhovýchode a Málaga na západe. Po diaľniciach A92, A7 a A44 pohoria obídete zhruba za 4 hodiny.

V stopách posledného ľadovca

Dĺžka hlavného hrebeňa Sierry Nevady (ktorý je od roku 1999 zároveň súčasťou národného parku Parque Nacional de Sierra Nevada) dosahuje približne 80 kilometrov. K ďalším význačným vrcholom patrí Tozal del Cartuja (3 152 m), La Alcazaba (3 369 m) alebo Chull (2 608 m). Zo vzácne fauny môžete uvidieť orla skalného, supa, kamzíka, kozorožcov či divokú mačku.

Druhý najvyšší vrchol Pico del Veleta (3 396 m) dosiahnete pomerne ľahko vďaka asfaltovej ceste, končiaci len niekoľko sto metrov pod ním. Alebo tiež lanovou dráhou, pretože celý jeho severozápadnej svah je súčasťou rozsiahleho ski rezortu Pradollano - lyžuje sa tu od decembra do apríla. Ostatne práve tu sa nachádzal najjužnejší ľadovec Európy, ktorý sa roztopil v roku 1913.

  • Neváhajte teda a preskúmajte pohoria Sierra Nevada v Andalúzii .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám