×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Španielsko
  2. Andalúzia - Costa del Sol
  3. Mista
  4. Caminito del Rey

Caminito del Rey

Umiestnenie: Španielsko Andalúzia - Costa del Sol Caminito del Rey
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Caminito del Rey, dnes už bezpečný chodník smrti

Priezvisko "najnebezpečnejší turistický chodník sveta" sa hodí pre Caminito del Rey úplne dokonale. Chodník je okolo jedného metra široká, zhruba tri kilometre dlhá az výšky sto metrov sa z nej budete pozerať do hlbín kaňonu El Chorro.

Caminito del Rey sa tiahne pozdĺž rieky Guadalhorce medzi obcou El Chorro a sústavou nádrží Embalse del Guadalhorce. Vrcholky okolitého pohoria Sierra de Chimenea šplhajú veľa cez tisíc metrov. Metropola Málaga je odtiaľto vzdialená necelú hodinu jazdy autom , letoviska pri brehoch Stredozemného mora ako Marbella , Estepona či Torremolinos len o trochu ďalej.

Lahôdka nielen pre milovníkov adrenalínu

Chodník, vinúce sa nad dych vyrážajúcimi zrázy po kolmých skalných stenách, bola vybudovaná medzi rokmi 1901 a 1905. Kvôli zlému technickému stavu prešla v rokoch 2001 až 2015 kompletnou rekonštrukciou. Výsledkom je turisticky mimoriadne atraktívna cesta, na ktorej nechýba ochranné siete, zábradlia a ďalšie bezpečnostné prvky.

Záujem o Caminito del Rey je veľký, vstupenky je nutné rezervovať dopredu. A počas jej zdolávanie dokonca uvidíte aj zvyšky pôvodnej chodníky.

  • Neváhajte teda a navštívte Caminito del Rey v Andalúzii .

Podobná miesta

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám