Pláže Kolumbie, ktoré stoja za to

Najkrajšie a najbezpečnejšie pláže v Kolumbii nájdete na severnom pobreží obmývanom temne azúrovými vodami Karibského mora. Pokrýva ich biely či strieborný piesok a lemované sú palmovými hájmi a tropickými lesíkmi. Jednoducho absolútna romantická idylka!

Krasna-plaz-v-Kolumbii.jpg

Najlepšie kolumbijské pláže

Vyberáme pre vás najzaujímavejšie a najobľúbenejšie pláže pri Atlantickom i Tichom oceáne.

Pláže Tayrona

Naozaj exkluzívna prímorská lokalita je súčasťou úchvatného národného parku Tayrona. Rozprestiera sa tu napríklad jedna z najpopulárnejších pláží Playa Grande, poskytujúca kompletný servis, a množstvo blízkych nákupných a občerstvovacích príležitostí. Ak sa vyberiete prírodnými cestičkami Tayrony pozdĺž pobrežia, natrafíte na prastarú indiánsku dedinku Pueblito, okolo ktorej vás uchváti množstvo krásnych a ľudoprázdnych zátok, kde si užijete ničím nerušené kúpanie či potápanie.

Pláže Cartagena

Nemenej pôsobivé pláže vás čakajú v okolí letoviska Cartagena. Okúzlia vás hlavne pláže niektorého z priľahlých ostrovčekov ako Islas Margaritas. Nezabudnuteľné kúpanie si vychutnáte na dlhých piesočnatých kosách okolo neďalekého mestečka Santa Marta. Romantický nádych tunajším zátokám s plážami Gairaca, Olas nebo Amalfi dodáva prekrásna a večne zelená pahorkatina.

Pláže pri Pacifiku a v Karibiku

Troška dobrodružnejšie plážové vyžitie s väčšími vlnami nájdete na pobreží Tichého oceána. K najvyhľadávanejším plážam v tejto oblasti patrí hlavne El Cantil pri mestečku Nuguí.

Ak sa vyberiete na kolumbijský ostrov San Andres pri pobreží Nikaraguy, odveziete si odtiaľ nevšedné zážitky. Potápanie pozdĺž veľkého koralového útesu či vodné radovánky na panenských plážach niektorého z okolitých neobývaných ostrovčekov vás skutočne uchvátia. Prekrásne centrálne pláže priamo na ostrove San Andreas ponúkajú plný turistický komfort.