1. Fischer.sk
  2. Thajsko
  3. Koh Samui a okolie

Koh Samui a okolie

Oblasti v destinácii - Koh Samui a okolie

Mapa

Podrobné informácie

  • 32 °C júl / august *
  • 28 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Ko Samui a okolie je plná slnka, zábavy a spoznávania

Iba šesť z celkových 8 desiatok ostrovov v súostroví Ko Samui neďaleko východného pobrežia Malajského polostrova je obývaných. Týka sa to samozrejme rovnomenného hlavného ostrova, ktorý je druhým najväčším v celom Thajsku. A ktorý sa zároveň zaraďuje medzi najvýznamnejších predstaviteľov aktuálneho turistického boomu v tejto ázijskej krajine. Prispelo k tomu i otvorenie medzinárodného letiska Samui International Airport roku 1989, vďaka ktorému je ostrov dostupný za jedinú hodinku letu z metropoly Bangkok.

Ďalšie destinácie v Thajsku:

Vyberte si tú najlepšiu pláž na Ko Samui

Charakteristickým znakom ostrova sa stali kokosové palmy, zhovievavo sa týčiace nad veľkou časťou tunajších pláží. Avšak nádherné pobrežie nie je jediným ostrovným bohatstvom - stačí sa obrátiť smerom do kopcovitého vnútrozemia s hustými tropickými lesmi a hučiacimi vodopádmi. Turistický ruch sa sústreďuje do letovísk ako Chaweng či Bophut, ktoré boli ešte pred niekoľkými rokmi nenápadnými, rybárskymi dedinkami. Dnes v nich môžete nakúpiť rad suvenírov, ochutnať skvelú thajskú gastronómiu a pobaviť sa v mnohých baroch a iných nočných zariadeniach.

Väčšina rekreačne využívaných pláží sa tiahne po severnom a najmä východnom okraji Ko Samui. Severné (Bho Put a Maenam) sú známe svojim pokojom a hodia sa skôr pre rodiny s deťmi, východné (Chaweng a Lamai) sa kvôli celonočnému ruchu v priľahlých uliciach hodia predovšetkým pre mládež a milovníkov nepretržitej akcie. Všetky pláže sú jemne piesočnaté, zvoľna miznú v mori a disponujú pomerne slušnou paletou turistického servisu.

Čo robiť na Ko Samui

Ko-Samui-a-okoli.jpg

Skvelú dovolenku si tu užije ktokoľvek. Na deti čakajú piesočnaté pláže, akvapark a zoologická záhrada. Gurmáni si môžu vychutnať lahodné ostrovné jedlá, zásluhou kokosu iné než klasické thajské pokrmy. Golfisti si užijú v rezorte Santburi Samui Country Club a milovníci histórie a architektúry ocenia rad veľmi pekných budhistických chrámov.

Počas pobytu na Ko Samui však nevynechajte ani:

  • Krásy národného parku Ang Thong
  • Múmiu mnícha Wat Kunaram
  • Chrám Khao Tham v dedinke Ban Tai na ostrovčeku Koh Phangan

Zobraziť podrobné informácie