Koh Chang

Top Oblasti - Koh Chang

Oblasti v destinácii - Koh Chang

Mapa

Podrobné informácie

  • 32 °C júl / august *
  • 28 °C júl / august *

* priemerné teploty

Dovolenka Ko Chang a okolie, pohoda na zelenom ostrove

Vo východnej polovici rozľahlého Thajského zálivu sa ukrýva Ko Chang, tretí najväčší ostrov Thajského kráľovstva. Spolu s Ko Kut a mnohými menšími ostrovčekmi v okolí tvorí neďaleko kambodžských hraníc pomerne veľké súostrovie o rozlohe 217 kilometrov štvorcových. Dobre dosiahnuteľné je z neho pevninské mesto Laem Ngop s letiskom Trat Airport, metropola Bangkok je dostupná po diaľničnej komunikácii po niekoľkých hodinách jazdy.

Ďalšie destinácie v Thajsku:

Aké sú na Ko Chang pláže a príroda?

Pre ostrov Koh Chang, spadajúci do provincie Trat, sú charakteristické dažďové pralesy pokrývajúce hornatú krajinu s mnohými vodopádmi a najvyššie vyčnievajúcim vrcholom Khao Salak. O tunajších krásach sa najlepšie presvedčíte v prímorskom národnom praku Mu Ko Chang, počas prechádzok po čarokrásnom pobreží alebo na niektorom z výletov do vnútrozemia. Spočítané a podčiarknuté: milovníci exotickej prírody si tu prídu na svoje. Ukrátené avšak nebudú ani deti, ich rodičia, seniori či športovci - na každého na Koch Chang čaká niečo zaujímavé.

Najvyhľadávanejšou plážou na Ko Chang je bezosporu Hat Sai Khao Beach s jemným, bielym pieskom, decentným sklonom do vody a radom zábavných zariadení. I väčšina ostatných známych pláží, ako Kai Bae Beach s blízkymi ostrovčekmi, sa rozkladá na západnom pobreží. Ak hľadáte skôr pokojnejšie miesta, určite vám bude vyhovovať severne umiestnená Tha Nam Beach. Vyberať však môžete z celého radu ďalších, nemenej nádherných pláží.

Využitie voľného času v Koh Chang

Ko-chang-a-okoli.jpg

Celá oblasť v posledných desaťročiach rozkvitla do príjemného a turistickou infraštruktúrou veľmi dobre vybaveného ostrova. K dispozícii je celá škála služieb od minimarketov až po lekársku ordináciu. S pevninou je zaisťované pravidelné spojenie, preto nie je treba sa obávať z nedostatku čohokoľvek dôležitého. Na všetkých rekreantov tiež čaká skvelá zábava a mnoho aktivít. Vyberáme z tých najzaujímavejších a najpopulárnejších:

  • Chrámové múzeum Wat Salak Phet
  • Vodopády Klong Plu alebo Klong Nonsi
  • Potápanie pri početných vrakoch lodí
  • Prehliadka „mesta drahokamov“ Chanthaburi

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Koh Chang

Je nám ľúto, momentálne nie sú dostupné žiadne zájazdy. Prezrite si našu aktuálnu ponuku dovolenky .